wtorek, 12 marzec 2019 12:03

„Jedynka” ma 185 lat!

fot. Podczas uroczystości patrona Szkoły Stanisława Staszica wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom. fot. Podczas uroczystości patrona Szkoły Stanisława Staszica wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom.

Tydzień temu  Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu uroczyście obchodziła święto swojego patrona, świętując także Jubileusz powstania placówki. „Jedynka” z Zamkowej ma już 185 lat!

Początki najstarszej swarzędzkiej placówki oświatowej sięgają 1834 roku, chociaż już kilka lat wcześniej pojawiły się projekty stworzenia placówki szkolnej w Swarzędzu. Początkowo była to katolicka szkoła ludowa, w czasem przekształcona w placówką świecką. W 1934 roku Patronem Szkoły został Stanisław Staszic a szkoła doczekała się swojego sztandaru. W 1984 roku po raz pierwszy w szkolnych murach „Jedynki” rozbrzmiał hymn szkolny pt. „Staszicowe ziarno”.  Na przełomie 1988/89 szkoła została rozbudowana.

W poprzedni poniedziałek szkoła uroczyście obchodziła święto swojego patrona, ale także Jubileusz 185 - lecia. Z tej okazji odbyły się uroczyści i akademie, w których uczestniczyli zaproszeni goście z poseł Bożeną Szydłowską, władze Gminy na czele z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli.  Nie zabrakło też listów gratulacyjnych, licznych życzeń dla dostojnej Jubilatki.  - To bardzo ważne, że jako członkowie społeczności szkolnej jesteśmy razem w ważnych chwilach, że zawsze możemy na siebie liczyć i że dzięki naszym wspólnym wysiłkom możemy z dumą mówić „Nasza Jedynka”, my współtworzymy jej historię – podkreślała Elżbieta Nawrocka, dyrektor SP nr 1.

rts

Fot. arch. TS, SP nr 1

 

 

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły