piątek, 26 kwiecień 2019 21:06

Finansują chipy dla zwierzaków

Od 15 kwietnia Gmina Swarzędz finansuje elektroniczne znakowanie psów i kotów (chipami) oraz darmową kastrację i sterylizację dla zwierząt wolno żyjących.

Kilka dni temu wszedł w życie „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Swarzędz w 2019 roku ". W jego ramach Gmina Swarzędz, finansuje zabiegi sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących.

- Mieszkańcy Gminy Swarzędz mogą także za darmo oznakować elektronicznie swojego zwierzaka, tj. psa lub kota, w ramach Planu znakowania zwierząt w Gminie. Elektroniczne znakowanie zwierząt polega na wprowadzeniu przez lekarza weterynarii pod skórę zwierzęcia mikroczipu. Numer chipu jest rejestrowany w ogólnopolskiej bazie danych – informuje swarzędzki magistrat. Mieszkańcy mogą bezpłatnie oznakować swojego zwierzaka w jednej z czterech lecznic dla zwierząt na terenie Swarzędza.

Wnioski oraz treść Programu dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej na www.swarzedz.pl w zakładce e-Urząd. Wnioski można również pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, ul. Poznańska 25, pokój 215, tel. 61/65-12-403.

rts

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły