piątek, 26 kwiecień 2019 21:10

Awaria na stacji

 Pociągi PKP oraz lokalnego przewoźnika, czyli Kolei Wielkopolskich stanęły w korku, nie mogąc przejechać przez stację. Pociągi PKP oraz lokalnego przewoźnika, czyli Kolei Wielkopolskich stanęły w korku, nie mogąc przejechać przez stację.

W piątek, 19 kwietnia doszło do dużej awarii kolejowej na stacji w Swarzędzu, gdzie posłuszeństwa odmówił system sterowania ruchem. W korku stanęły zarówno pociągi PKP, jak i lokalnego przewoźnika - Kolei Wielkopolskich.

Do awarii, jak wynika z informacji przekazywanych wówczas przez kolejarzy, doszło około godz. 12.50. Problem dotyczył systemu sterowania ruchem, co spowodowało że pociągi PKP oraz lokalnego przewoźnika, czyli Kolei Wielkopolskich stanęły w korku, nie mogąc przejechać przez stację. Służby niezwłocznie przystąpiły do usuwania usterki, starając się jak najszybciej rozwiązać trudną sytuację. Zrezygnowano jednak z uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej, bo korki zaczęły się tworzyć także na drogach, zwłaszcza w kierunku, w którym nie kursują pociągi, a to skutkowałoby ugrzęźnięciem w nich autobusów. Sterowanie zastępcze, jak wynika z relacji PKP oraz KW, uruchomione zostało ok. 14:20. Wówczas też składy zaczęły poruszać się jednym torem, a pierwsze pociągi, które wyprowadzono poza stację zaczęto łączyć poza swarzędzkim węzłem kolejowym, w Kostrzynie.

mn

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły