piątek, 15 czerwiec 2018 18:21

Obniżyli stawki za ścieki!

Fot. Od 6 czerwca stawka za odbiór ścieków  w ramach kanalizacji Puszcza Zielonka  wynosi 7,63 zł netto, wcześniej 10,53 zł netto. Fot. Od 6 czerwca stawka za odbiór ścieków w ramach kanalizacji Puszcza Zielonka wynosi 7,63 zł netto, wcześniej 10,53 zł netto.

 Jak przed kilkoma dniami poinformował Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”,  obniżone zostały stawki za zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miejscowości należących do związku.

Do tej pory za odprowadzenie metra sześciennego ścieków mieszkańcy gminy korzystający z kanalizacji sanitarnej wybudowanej w ramach projektów Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” płacili Aquanetowi, czyli zarządcy sieci 10,53 zł netto. Od 6 czerwca stawka ta jest jednak niższa i wynosi 7,63 zł netto. O sporej obniżce taryf poinformował przed kilkoma dniami Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, który rokrocznie o tej porze – w porozumieniu z zarządcami sieci - zatwierdza taryfikator opłat na kolejny rok. Tym jednak razem nowe taryfy mają obowiązywać przez okres trzech lat: - Zanim nowe taryfy zatwierdzone zostały przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Poznaniu - wspólnie z Przewodniczącym Zarządu ZM PZ Zbigniewem Zastrożnym oraz Członkiem Zarządu Jackiem Sommerfeldem prowadziliśmy długie, trudne rozmowy ze spółką Aquanet SA. Dzięki temu możliwa stała się kalkulacja optymalnej - i, co najważniejsze, obniżonej taryfy za ścieki dla obszaru naszych gmin - mówi burmistrz Marian Szkudlarek, który jest jednocześnie przewodniczącym zgromadzenia Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. I jak podkreśla, spora w tym zasługa osób korzystających z nowej sieci kanalizacyjnej: - Słowa uznania należą się tu również naszym Mieszkańcom za niezwłoczne podłączanie posesji do sieci wybudowanej w ramach wszystkich etapów projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic". Dzięki temu możliwe było osiągnięcie wysokiej efektywności nowej sieci kanalizacyjnej powstałej w Swarzędzu a także Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach i Skokach. A właśnie efektywność inwestycji to koronny argument przy negocjowaniu stawek - podkreśla gospodarz gminy. Jak informuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, na aktualne taryfy – podobnie jak w poprzednich okresach rozliczeniowych - składa się opłata za m3 dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków oraz miesięczna opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Ceny wody pozostaną na niezmienionym poziomie i będą wynosiły 4,43 zł netto za m3 dla gospodarstw domowych i pozostałych odbiorców, przy czym dla tych pierwszych opłata abonamentowa za urządzenia wodociągowe wyniesie 4,79 zł netto za miesiąc, dla drugich natomiast 14, 92 zł netto. Opłaty abonamentowe na urządzenia kanalizacyjne zostały natomiast oszacowane na poziomie 10,25 zł netto za miesiąc dla gospodarstw domowych i 31,61 zł za miesiąc dla pozostałych odbiorców.

Mn

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły