środa, 05 wrzesień 2018 16:12

Wystartowała linia autobusowa 485

W miniony poniedziałek – w ramach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej - uruchomione zostało połączenie z Pobiedziskami. W miniony poniedziałek – w ramach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej - uruchomione zostało połączenie z Pobiedziskami.

3 września uruchomiona została linia autobusowa nr 485. Jej autobusy będą kursowały między węzłem przesiadkowym w Swarzędzu i podobnym obiektem w Pobiedziskach.

Po lipcowych zmianach w komunikacji miejskiej i m.in. wprowadzeniu nowej linii autobusowej 494, która połączyła węzły przesiadkowe w Swarzędzu i Kobylnicy, miasto uruchomiło kolejne połączenie w ramach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. To efekt porozumienia międzygminnego, które w połowie lipca zostało podpisane przez burmistrzów Swarzędza i Pobiedzisk: Mariana Szkudlarka i Dorotę Nowacką. Autobusy nowej linii, od minionego poniedziałku 3 września,  jeżdżą z węzła przesiadkowego przy ul. Tabaki w Swarzędzu przez Rynek, Łowęcin, Sarbinowo, Jankowo, Biskupice, Jerzykowo, Promno i Pobiedziska-Letnisko do węzła przesiadkowego w Pobiedziskach i kursują w dni robocze oraz soboty. Rozkład jazdy linii, która otrzymała numer 485 przewiduje po dwa kursy w każdą stronę w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych. Nowa linia autobusowa będzie utrzymywana solidarnie zarówno przez Swarzędz, jak i Pobiedziska, a dofinansuje ją także Powiat Poznański, ponieważ znajduje się ona w jego planie transportowym. - Przystanki położone na terenie gminy Pobiedziska znajdą się w II strefie taryfowej, jednak do końca bieżącego roku dojazd do i z Pobiedzisk będzie możliwy w cenie biletu dla strefy I – mówi Mariusz Szrajbrowski, kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Transportu w swarzędzkim magistracie

mn

Skomentuj

Okladka-19_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły