poniedziałek, 28 styczeń 2019 21:14

Spotkanie noworoczne inne niż wszystkie

W tym roku tradycyjne spotkanie noworoczne swarzędzkiego samorządu ze środowiskiem biznesowym i przedstawicielami instytucji gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich było bardzo stonowane. Wszystko w związku z gdańską tragedią.

Organizacja spotkań noworocznych swarzędzkiego samorządu ze środowiskiem biznesowym oraz przedstawicielami instytucji gminnych, powiatowych, a także wojewódzkich to już tradycja. Gości przybyłych w minioną sobotę do Szkoły Podstawowej w Zalasewie gospodarz gminy Marian Szkudlarek przywitał, także tradycyjnie, w towarzystwie swoich najbliższych współpracowników – wiceburmistrzów: Grzegorza Taterki i Tomasza Zwolińskiego, sekretarz Agaty Kubackiej i skarbnik Karoliny Dziekan. Wśród zaproszonych natomiast znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Tadeusz Dziuba, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, skarbnik Powiatu Poznańskiego Renata Ciurlik i skarbnik Miasta Poznania Barbara Sajnaj, burmistrzowie i wójtowie Pobiedzisk, Komornik, Łubowa, Dopiewa, Kostrzyna, radni Rady Powiatu Poznańskiego, radni swarzędzkiej Rady Miejskiej, przedstawiciele duchowieństwa z księdzem kanonikiem Markiem Frąszczakiem na czele, przedstawiciele świata nauki w osobach profesorów Bogdana Marcińca, Sławomira Rosowskiego i Teofila Jesionowskiego, byli burmistrzowe Swarzędza, prezesi, dyrektorzy i właściciele swarzędzkich firm i instytucji, sołtysi oraz dyrektorzy jednostek podlegających ratuszowi. Samo spotkanie jednak nie przebiegało w tradycyjnej, noworocznej, wesołej atmosferze, na sali dało się wyczuć powagę związaną z żałobą narodową i odbywającym się w tym dniu pogrzebem zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dlatego też oficjalną część uroczystości poprzedziła minuta ciszy, po której publiczność – na stojąco - wysłuchała utworu Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat", zadedykowanego właśnie śp. Pawłowi Adamowiczowi. Stonowane były także okolicznościowe wystąpienia uczestników uroczystości. Nie było zatem tego dnia salw śmiechu, gromkich braw, czy sytuacyjnych żartów. Jedno pozostało niezmienne: spotkania noworoczne zawsze mają na celu podsumowanie minionego roku, są także okazją dla władz miasta do wyrażenia podziękowań przedstawicielom województwa, powiatu, lokalnym przedsiębiorcom, politykom, przedstawicielom oświaty, duchowieństwa oraz organizacji pozarządowych za wspieranie inicjatyw swarzędzkiego samorządu. I tak też było w minioną sobotę: - W szerokim zakresie kontynuować będziemy już zaplanowany oraz realizowany program inwestycyjny, rozszerzany i uzupełniany o nowe przedsięwzięcia - zadeklarował burmistrz Marian Szkudlarek podczas swojego wystąpienia, analizując kilka najważniejszych obszarów aktywności samorządu. Gospodarz naszej gminy podkreślał też jak wielkie znaczenie w codziennej pracy samorządowców ma przeciwstawianie się aktom przemocy i nienawiści. Co więcej, wystąpieniu burmistrza towarzyszyła prezentacja ciekawego filmu na temat wydarzeń i inwestycji zrealizowanych w naszej gminie w jubileuszowym, 2018 roku, który przygotowany został przez Wydział Promocji UMiG i telewizję STK. Bardzo spokojna i poważna była też część artystyczna spotkania noworocznego, o którą zadbała śpiewająca rodzina Kaczmarków. Repertuar artystów został specjalnie dobrany do okoliczności, w jakich odbywała się swarzędzka uroczystość. Po spotkaniu nie mogło jednak zabraknąć tradycyjnej lampki szampana dla gości oraz – jak co roku – prezentu w postaci aktualnego, gminnego kalendarza.

mn

spotkanie 4

Oficjalną część uroczystości poprzedziła minuta ciszy, po której publiczność – na stojąco - wysłuchała utworu Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat", zadedykowanego śp. Pawłowi Adamowiczowi.

Fot. Aldona Młynarczak

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły