wtorek, 19 czerwiec 2018 21:01

Swarzędzanin na Mundialu!

Dawid Kownacki, mieszkający przez dekadę w Swarzędzu, były piłkarz Lecha Poznań a obecnie napastnik włoskiej Sampdorii Genua znalazł się  kadrze na Mistrzostwa Świata w Rosji. Kilka dni temu w towarzyskim meczu Kownacki strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji Polski  podczas meczu z Litwą.

Dawid Kownacki, napastnik polskiej reprezentacji pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, ale z naszym miastem związany był – choć nie wszyscy o tym wiedzą - przez ponad 10 lat (w Swarzędzu nadal mieszkają bliscy piłkarza). Kownacki przeprowadził się z Gorzowa do Swarzędza, po tym jak w 2005 roku swoją karierę związał z Lechem Poznań. Dawid Kownacki w I zespole Lecha zadebiutował w grudniu 2013 roku podczas meczu z Wisłą. Kraków. W 2014 roku grał w reprezentacji Polski do lat 17. W czerwcu 2015 został powołany do reprezentacji Polski na eliminacyjny mecz z Gruzją, oraz towarzyski z Grecją. 23 marca 2018 zadebiutował w reprezentacji Polski.. Na początku czerwca znalazł się w 23 – osobowej kadrze na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Tydzień temu,  podczas meczu towarzyskiego z Litwą strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji. Mamy nadzieję, że były swarzędzanin pokaże się na Mundialu w Rosji z jak najlepszej strony!

Przypomnijmy, że ponad rok temu, w lutym 2017 roku podczas Swarzędzkiej Gali Sportowej w naszym mieście Dawid Kownacki został uhonorowany specjalną statuetkę i tytułem Superczempiona, który odebrał z rąk burmistrza Mariana Szkudlarka.

kk

Swarzedzanin foto 2

fot. Mateusz Szymczak

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły