poniedziałek, 12 maj 2014 08:38

Zatrucie w SP1?

3 uczniów z objawami zatrucia trafiło do szpitala na dokładniejsze badania. 3 uczniów z objawami zatrucia trafiło do szpitala na dokładniejsze badania.

11 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w minioną środę poczuło się źle, najprawdopodobniej po spożyciu kupionych w sklepie prażynek. 3 z nich trafiło do szpitala. – Nic nie zagraża ich zdrowiu – uspokaja wiceburmistrz Agata Kubacka.

Podczas lekcji uczniowie zgłosili bóle brzucha. Mieli zawroty głowy, nudności i wymioty. Ich stan od razu zaniepokoił nauczycielkę. Dzieci trafiły do szkolnej pielęgniarki. Łącznie 11 uczniów. Wszyscy, jak ustalili nauczyciele, jedli prażynki z tego samego sklepu. Dyrekcja szkoły zawiadomiła pogotowie ratunkowe, na miejsce przybyły trzy karetki. Sama dyrektor placówki chwilowo odmówiła udzielenia nam informacji na ten temat, powołując się na trwające badania lekarskie. Więcej dowiedzieliśmy się w ratuszu: – Dzieci zjadły prażynki lub chipsy ze sklepiku, który nie należy do szkoły. Zabezpieczono materiał dowodowy, który został przekazany sanepidowi do zbadania – mówi wiceburmistrz i szefowa swarzędzkiej oświaty, Agata Kubacka, podkreślając, że zdrowiu dzieci nic nie zagraża: - Troje z nich zostało przetransportowanych do szpitala na dokładniejsze badania, ośmioro odebrali ze szkoły rodzice – dodaje A. Kubacka. Do czasu wyjaśnienia całej sprawy, dla uczniów szkoły zamknięto dojście do sklepu, w którym zakupili jedzenie. Wyniki jego sanepidowskich badań mają być znane w przeciągu najbliższych dni, chociaż jak wyjaśnia Witold Draber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, objawy uczniów nie wskazują jednoznacznie na efekt spożycia chipsów lub prażynek: - Objawy, choć niegroźne, to wydają się dziwne, bo nastąpiły podobno po zaledwie pół godziny od przyjęcia pokarmu. W każdym razie rozpoczęliśmy już procedury i skierowaliśmy próbki do laboratorium wojewódzkiego. Badania potrwają 2-3 dni – mówi dyrektor miejscowego sanepidu. Do sprawy będziemy wracać.

mn

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły