Wczoraj : Maury
Dziś : Natalii Eligiusza
Pojutrze : Franciszka Ksawerego

Śmierć na Łąkowej

Obnażone zwłoki 67 – letniej kobiety znaleziono -  tydzień temu - w pustostanie przy ul. Łąkowej w Swarzędzu. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie odbędzie się sekcja.

Swarzędz pomagał Amelce!

22 listopadaw Swarzędzu odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Amelki, która od września zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną i innych pacjentów. Podczas akcji w Cechu zarejestrowało się 115 potencjalnych dawców szpiku!

Jaki będzie budżet 2016 roku?

Na kwotę 179,6 mln zł. zaplanowano wydatki przyszłorocznego budżetu.  Najwięcej – już tradycyjnie – wydamy  na oświatę i wychowanie, na transport i drogi, administrację, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska oraz na opiekę społeczną.

  • Śmierć na Łąkowej

    poniedziałek, 30, listopad 2015 13:06
  • Swarzędz pomagał Amelce!

    poniedziałek, 30, listopad 2015 13:05
  • Jaki będzie budżet 2016 roku?

    czwartek, 26, listopad 2015 11:02
środa, 17 kwiecień 2013 19:01

W pośredniaku mało ofert pracy

Zaledwie cztery oferty pracy zaoferowano mieszkańcom naszej gminy, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Liczba bezrobotnych swarzędzan nieznacznie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 15 tys. poznaniaków i ponad 8 tys. mieszkańców z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Nasza Gmina – z największą liczba mieszkańców w Powiecie, wiedzie też prym w liczbie bezrobotnych mieszkańców. W marcu w świetle urzędowych statystyk pracy nie miało 1.091 mieszkańców naszej gminy. Wśród tej liczby 596 to kobiety, 156 osób to osoby do 25 roku życia, 276 osób to mieszkańcy powyżej 50 roku życia i 45 niepełnosprawnych (liczba tych ostatnich rośnie z miesiąca na miesiąc). Wśród zarejestrowanych bezrobotnych tylko 317 osób ma prawo do pobierania zasiłku dla osób bez pracy. Osób, które już od wielu lat zasilają szeregi bezrobotnych – zarejestrowanych w PUP – jest 256 osób. W marcu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 4 oferty pracy. Mimo wszystko, 65 mieszkańcom naszego miasta i gminy udało się podjąć pracę i opuścić szeregi bezrobotnych. Osiem bezrobotnych osób zostało skierowanych na szkolenia. Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy znacznie się zwiększy.

Przypominamy, że osoby poszukujące pracy mogą bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie w Tygodniku Swarzędzkim.

kt

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione