Wczoraj : Romana Ludomira
Dziś : Albina Antoniego
Pojutrze : Maryny Kunegundy

Czy były wiceburmistrz będzie musiał oddać kasę?

Wynagrodzenia byłych członków zarządu Związku Międzygminnego GOAP - w tym byłego wiceburmistrza naszej gminy, Adama Trawińskiego - znalazły się pod lupą nowych władz związku. Nowy zarząd GOAPu domaga się od swoich poprzedników złożenia wyjaśnień, na jakiej podstawie wypłacali sobie wynagrodzenia.

Dopłacimy do budowy szkoły

Niedawno firma budująca szkołę podstawową w Zalasewie zgłosiła gminie konieczność wykonania dodatkowych prac na placu budowy. Dziś niestety potwierdzają się obawy urzędników – miasto będzie musiało dopłacić do inwestycji ok. 1,6 mln zł.

Sześć złotych medali zapaśników

14 lutego br. odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz - Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego. Hala miejska w Swarzędzu wypełniła się zapaśnikami z 13 klubów. Znakomicie spisali się swarzędzcy zapaśnicy, którzy zdobyli 6 złotych i 6 srebrnych medali.

  • Czy były wiceburmistrz będzie musiał oddać kasę?

    piątek, 27, luty 2015 17:13
  • Dopłacimy do budowy szkoły

    czwartek, 26, luty 2015 17:21
  • Sześć złotych medali zapaśników

    czwartek, 26, luty 2015 17:19
środa, 17 kwiecień 2013 19:01

W pośredniaku mało ofert pracy

Zaledwie cztery oferty pracy zaoferowano mieszkańcom naszej gminy, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Liczba bezrobotnych swarzędzan nieznacznie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 15 tys. poznaniaków i ponad 8 tys. mieszkańców z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Nasza Gmina – z największą liczba mieszkańców w Powiecie, wiedzie też prym w liczbie bezrobotnych mieszkańców. W marcu w świetle urzędowych statystyk pracy nie miało 1.091 mieszkańców naszej gminy. Wśród tej liczby 596 to kobiety, 156 osób to osoby do 25 roku życia, 276 osób to mieszkańcy powyżej 50 roku życia i 45 niepełnosprawnych (liczba tych ostatnich rośnie z miesiąca na miesiąc). Wśród zarejestrowanych bezrobotnych tylko 317 osób ma prawo do pobierania zasiłku dla osób bez pracy. Osób, które już od wielu lat zasilają szeregi bezrobotnych – zarejestrowanych w PUP – jest 256 osób. W marcu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 4 oferty pracy. Mimo wszystko, 65 mieszkańcom naszego miasta i gminy udało się podjąć pracę i opuścić szeregi bezrobotnych. Osiem bezrobotnych osób zostało skierowanych na szkolenia. Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy znacznie się zwiększy.

Przypominamy, że osoby poszukujące pracy mogą bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie w Tygodniku Swarzędzkim.

kt

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione