Wczoraj : Izabeli
Dziś : Bronislawy Idziego
Pojutrze : Izabeli Szymona

Od 1 września wraca zimowy rozkład jazdy

Przypominamy, że tradycyjnie już od 1 września br. wraca tzw. zimowy (zasadniczy) rozkład jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.  

Miodowe Lato zawitało do Skansenu

W poprzednią niedzielę, w Skansenie Pszczelarskim odbyła się tradycyjna, coroczna impreza pod hasłem „Miodowe Lato”. Byli twórcy ludowi i rzemieślnicy, występy artystyczne, konkursy dla dorosłych i milusińskich. Czyli dla każdego coś miłego, z miodem na czele.

Coraz więcej kradzieży rowerów

W ostatnim czasie swarzędzcy policjanci odnotowują zwiększoną liczbę kradzieży rowerów. – Prosimy mieszkańców o zwrócenie baczniejszej uwagi na prawidłowe zabezpieczenie rowerów i osoby postronne, które podejrzanie się zachowują – apeluje Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

  • Od 1 września wraca zimowy rozkład jazdy

    wtorek, 30, sierpień 2016 18:28
  • Miodowe Lato zawitało do Skansenu

    wtorek, 30, sierpień 2016 18:23
  • Coraz więcej kradzieży rowerów

    wtorek, 30, sierpień 2016 18:21
środa, 17 kwiecień 2013 19:01

W pośredniaku mało ofert pracy

Zaledwie cztery oferty pracy zaoferowano mieszkańcom naszej gminy, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Liczba bezrobotnych swarzędzan nieznacznie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 15 tys. poznaniaków i ponad 8 tys. mieszkańców z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Nasza Gmina – z największą liczba mieszkańców w Powiecie, wiedzie też prym w liczbie bezrobotnych mieszkańców. W marcu w świetle urzędowych statystyk pracy nie miało 1.091 mieszkańców naszej gminy. Wśród tej liczby 596 to kobiety, 156 osób to osoby do 25 roku życia, 276 osób to mieszkańcy powyżej 50 roku życia i 45 niepełnosprawnych (liczba tych ostatnich rośnie z miesiąca na miesiąc). Wśród zarejestrowanych bezrobotnych tylko 317 osób ma prawo do pobierania zasiłku dla osób bez pracy. Osób, które już od wielu lat zasilają szeregi bezrobotnych – zarejestrowanych w PUP – jest 256 osób. W marcu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 4 oferty pracy. Mimo wszystko, 65 mieszkańcom naszego miasta i gminy udało się podjąć pracę i opuścić szeregi bezrobotnych. Osiem bezrobotnych osób zostało skierowanych na szkolenia. Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy znacznie się zwiększy.

Przypominamy, że osoby poszukujące pracy mogą bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie w Tygodniku Swarzędzkim.

kt

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione