Wczoraj : Radoslawa Damiana
Dziś : Grzegorza Katarzyny
Pojutrze : Jowity Faustyna

Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

39 - letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym zatrzymali w Swarzędzu policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wielkopolskiej Policji. Mężczyzna miał do odsiadki kilkuletni wyrok więzienia.

Lidl zostanie przebudowany?

Zlokalizowany w Swarzędzu, przy ul. Polnej sklep sieci Lidl być może  niebawem doczeka się modernizacji. - Aktualnie rozważamy różne możliwości związane z ewentualnymi pracami remontowo-modernizacyjnymi w sklepie w Swarzędzu – wyjaśnia Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Przedszkolaki na start

Wielkimi krokami zbliża się czas rozpoczęcia rekrutacji do przedszkoli publicznych na terenie naszego miasta i gminy. Zapisy na rok szkolny 2016/2017 ruszą 14 marca br. Nabór będzie dotyczył dzieci z roczników 2010-2013 zamieszkałych na terenie Gminy Swarzędz.

  • Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

    piątek, 12, luty 2016 07:24
  • Lidl zostanie przebudowany?

    czwartek, 11, luty 2016 11:07
  • Przedszkolaki na start

    czwartek, 11, luty 2016 10:59
środa, 17 kwiecień 2013 19:01

W pośredniaku mało ofert pracy

Zaledwie cztery oferty pracy zaoferowano mieszkańcom naszej gminy, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Liczba bezrobotnych swarzędzan nieznacznie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 15 tys. poznaniaków i ponad 8 tys. mieszkańców z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Nasza Gmina – z największą liczba mieszkańców w Powiecie, wiedzie też prym w liczbie bezrobotnych mieszkańców. W marcu w świetle urzędowych statystyk pracy nie miało 1.091 mieszkańców naszej gminy. Wśród tej liczby 596 to kobiety, 156 osób to osoby do 25 roku życia, 276 osób to mieszkańcy powyżej 50 roku życia i 45 niepełnosprawnych (liczba tych ostatnich rośnie z miesiąca na miesiąc). Wśród zarejestrowanych bezrobotnych tylko 317 osób ma prawo do pobierania zasiłku dla osób bez pracy. Osób, które już od wielu lat zasilają szeregi bezrobotnych – zarejestrowanych w PUP – jest 256 osób. W marcu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 4 oferty pracy. Mimo wszystko, 65 mieszkańcom naszego miasta i gminy udało się podjąć pracę i opuścić szeregi bezrobotnych. Osiem bezrobotnych osób zostało skierowanych na szkolenia. Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy znacznie się zwiększy.

Przypominamy, że osoby poszukujące pracy mogą bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie w Tygodniku Swarzędzkim.

kt

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione