Wczoraj : Czeslawa Agnieszki
Dziś : Bartosza Feliksa
Pojutrze : Jerzego Wojciecha Idziego

Radni w terenie

Komisja Gospodarki Rady Miejskiej kontynuuje dobry zwyczaj swojej poprzedniczki z minionej kadencji i także wyjeżdża na tzw. wizje lokalne. Tym razem radni – podróżując busem – mieli okazję ocenić stan miejsko-gminnych dróg oraz zapoznać się z najbliższymi planami inwestycyjnymi magistratu.

Dzieje się w Swarzędzu!

Kamil Bednarek, Jerzy Kryszak, Jacek Kawalec i LOOLA, Andrzej Cierniewski, Dżem, Kobranocka, Pectus – to nazwiska i zespoły, które niebawem zawitają do Swarzędza. Przedstawiamy krótkie zestawienie nadchodzących imprez i ważnych wydarzeń, które w najbliższym czasie będą miały miejsce w naszym mieście, jakich z pewnością nie można przegapić.

Co nas czeka w majówkę?

Znany jest już program tegorocznych Józefinek, które odbędą się w pierwszych dniach maja na swarzędzkim Rynku. Występom artystycznym będzie towarzyszyć Józefinkowy Samochodowy Rajd Flagi oraz Mebloberek – Józefinkowa Gra Miejska.

  • Radni w terenie

    wtorek, 21, kwiecień 2015 09:23
  • Dzieje się w Swarzędzu!

    wtorek, 21, kwiecień 2015 09:22
  • Co nas czeka w majówkę?

    wtorek, 21, kwiecień 2015 09:20
środa, 17 kwiecień 2013 19:01

W pośredniaku mało ofert pracy

Zaledwie cztery oferty pracy zaoferowano mieszkańcom naszej gminy, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Liczba bezrobotnych swarzędzan nieznacznie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 15 tys. poznaniaków i ponad 8 tys. mieszkańców z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Nasza Gmina – z największą liczba mieszkańców w Powiecie, wiedzie też prym w liczbie bezrobotnych mieszkańców. W marcu w świetle urzędowych statystyk pracy nie miało 1.091 mieszkańców naszej gminy. Wśród tej liczby 596 to kobiety, 156 osób to osoby do 25 roku życia, 276 osób to mieszkańcy powyżej 50 roku życia i 45 niepełnosprawnych (liczba tych ostatnich rośnie z miesiąca na miesiąc). Wśród zarejestrowanych bezrobotnych tylko 317 osób ma prawo do pobierania zasiłku dla osób bez pracy. Osób, które już od wielu lat zasilają szeregi bezrobotnych – zarejestrowanych w PUP – jest 256 osób. W marcu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 4 oferty pracy. Mimo wszystko, 65 mieszkańcom naszego miasta i gminy udało się podjąć pracę i opuścić szeregi bezrobotnych. Osiem bezrobotnych osób zostało skierowanych na szkolenia. Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy znacznie się zwiększy.

Przypominamy, że osoby poszukujące pracy mogą bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie w Tygodniku Swarzędzkim.

kt

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione