wtorek, 21 styczeń 2014 08:43

Spełnij marzenie 6 – letniej Nikolki!

Ma niecałe 6 lat i bagaż doświadczeń, którym mogłaby obdarować wielu dorosłych. Mała Nikolka, mieszkanka os. Kościuszkowców od 3 lat walczy dzielnie o życie. Ma neuroblastomę - nowotwór złośliwy, który zaatakował jej nadnercza, szpik i kości.

Mimo bólu, mimo wyczerpującej radioterapii i wielu cykli chemioterapii jest pogodną, radosną dziewczynką. Ma wielkie marzenie – otrzymać na swoje 6 –te urodziny, mnóstwo kartek urodzinowych.

Spenij marzenie foto 2

Mała Nikolka, mieszkanka Swarzędza, na nowotwór zachorowała trzy lata temu. Diagnoza: neuroblastoma (nerwiak) – nowotwór złośliwy – była porażająca. W 2011 roku usunięto jej guz nadnercza. Po wielu cyklach chemioterapii i radioterapii, autoprzeszczepie szpiku oraz kuracji lekiem roaccutan, nowotwór został pokonany. Radość Nikolki i jej bliskich była ogromna. Po 8 miesiącach spokoju nastąpiła – niestety – wznowa choroby. Nikolka wraz z rodzicami stanęła po raz drugi do walki o zdrowie i życie. Nowotwór zaatakował szpik i kości. – Obecnie Nikolka jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w warszawie, gdzie otrzymuje bardzo agresywną chemię – wyjaśnia Pani Katarzyna, mama Nikoli. Za kilka dni czeka je kolejna wizyta w CZD.

Za trzy tygodnie, 6 lutego Nikola, mała mieszkanka os. Kościuszkowców będzie obchodzić swoje 6 - te urodziny. Jej wielkim marzeniem jest otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych. I z ta prośbą zwracamy się do mieszkańców naszego miasta i gminy. Wysłanie kartki urodzinowej to naprawdę niewielki koszt i wysiłek, który na twarzy dzielnej Nilkolki może wywołać wielki uśmiech.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się Państwo do tej akcji. Wysyłajmy wszyscy kartki urodzinowej, wesprzyjmy Nikolę! Sprawmy Jej radość!

Podajemy adres do wysyłki kartek:

Nikola Kubiak, os. Kościuszkowców 8/21, 62-020 Swarzędz

Nikola jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

kt

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-19_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły