czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Kto z „piątki” trafi do Zalasewa?

Zobacz także

- Reklama -

Po 20 sierpnia – jak informuje swarzędzki magistrat – zostaną wywieszone listy z nazwiskami dzieci – uczniów SP 5 , którzy od września naukę będą pobierać nie w budynku na Mielżyńskiego a w murach zalasewskiego Gimnazjum.

Kilka miesięcy temu – po oświatowej burzy wokół reorganizacji szkół i rejonizacji – ustalono, że z powodu pękającej w szwach Szkoły Podstawowej nr 5, część uczniów z „piątki” od września będzie pobierać naukę w progach Gimnazjum w Zalasewie. Aby zapewnić jednak odpowiednie warunki najmłodszym budynek musi zostać odpowiednio zostać dostosowany do ich potrzeb. – Gimnazjum w Zalasewie przechodzi obecnie modernizację. – W budynku trwają prace mające na celu adaptację pomieszczeń na potrzeby najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu. Wszystkie niezbędne remonty i modernizacje zostaną zakończone przed rozpoczęciem roku szkolnego –uspokaja swarzędzki magistrat.

Na chwile obecną wiadomo, że od września zajęcia będą odbywać się dla uczniów dwóch klas I i jednej „0”. – Podczas zebrań z rodzicami, które odbyły się w czerwcu, dyrekcja SP 5 przekazała rodzicom informację dot. planowanych zmian i poinformowała wstępnie, które dzieci (na podstawie miejsca zamieszkania) będą uczęszczać do oddziałów, które znajdować się będą w Gimnazjum w Zalasewie – dodają pracownicy Referatu Edukacji, Zdrowia i Spraw Spolecznych. Rodzice maluchów z SP nr 5 są jednak zaniepokojeni. – Były zebrania, ale nikt nie wie czyje dziecko będzie chodziło do budynku na Mielżyńskiego a które do Zalasewa. Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a tu wielka niewiadoma. Jesteśmy nieinformowani! – skarżą się rodzice najmłodszych dzieci.

UMiG uspokaja. – Po 20 sierpnia wywieszone zostaną listy z nazwiskami uczniów z zaznaczeniem, w którym budynku realizowany będzie obowiązek nauki i obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego – wyjaśnia Referat Edukacji. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w budynku szkoły na os. Mielżyńskiego 3a.

kt

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -