piątek, 29 marca 2024
11.8 C

Surowa lekcja dla lidera

Bardzo szybko zapomnieli piłkarze swarzędzkiej Unii o wypadku przy pracy , który zdarzył się w 2. kolejce w Świeciu, bo tak można nazwać ostatni mecz podopiecznych Jakuba Ostrowskiego.

W piękne sobotnie popołudnie nasi piłkarze wyraźnie pokonali dotychczasowego lidera rozgrywek III ligi Cuiavie Inowrocław 3-0 ustalając już wynik spotkania w pierwszych 45 minutach. Już w 13 minucie spotkania po podaniu Macieja Matouszka w okolice 16 metra, Damian Ludwiczak najpierw świetnie przyjął futbolówkę tyłem do bramki , „zabrał” się z nią na lewą nogę i huknął nie do obrony jak przystało na doświadczonego napastnika.1-0 dla Swarzędzkiej Unii. Ataki gospodarzy nie słabły i w to gorące popołudnie kibice na Stadionie Miejskim obserwowali świetnie dysponowanych gospodarzy a w 28 min. pięknym prostopadłym podaniu Łukasza Lebiody drugą bramkę w tym meczu w sytuacji sam na sam zdobywa nie kto inny jak Damian Ludwiczak który wykorzystał z zimną krwią świetne podanie „Lebiego” i Unia prowadzi już 2-0. Goście jeszcze się nie otrząsnęli po stracie bramki a swarzędzcy piłkarze ponownie zagrozili bramce Cuiavii za sprawą wykonywanego z lewej nogi rzutu wolnego przez Macieja Matouszka. Precyzyjne strzał w długi róg , ofiarna interwencja bramkarza lecz piłka spada na 6 metr pod nogi kapitana Unii Michała Stawińskiego a ten z olimpijskim spokojem pakuje piłkę do siatki obok ofiarnie interweniujących piłkarzy z Inowrocławia. Unia prowadzi już 3-0. Swój dzień miał bardzo dobrze dysponowany „Ludwik” i po jednej z wrzutek z bocznego sektoru boiska dobył bramkę głową ale sędzia asystent dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Szkoda ponieważ Damian Ludwiczak mógł ustrzelić klasycznego hatricca na boiskach III ligi. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra zespołu Ciuavii niż w pierwszych 45 minutach, spowodowane to było pełną kontrolą gry podopiecznych Jakuba Ostrowskiego. Zabezpieczenie swojej bramki, solidna gra w defensywie oraz szybkie kontrataki to sposób jaki wybrali swarzędzanie na drugą część spotkania. Przyniosła ona skutek i mecz zakończył się po 90 min. rezultatem 3-0 dla gospodarzy.