piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Jelenia Góra zdobyta

Sukcesem zakończyła się inauguracja II Ligi Koszykówki Kobiet koszykarek UKS Lider Swarzędz w Jeleniej Górze. Po zaciętym i bardzo emocjonującym meczu pokonaliśmy MOS Karkonosze 52:46. Zespół gospodyń postawił nam bardzo trudne warunki, a swoje cegiełki dorzucili sędziowie, którzy niestety wyraźnie faworyzowali zespół z Jeleniej Góry.

Mecz rozpoczęliśmy piątką: Katarzyna Grześczyk, Ola Pietraszek, Paulina Czachor, Dominika Urbaniak i Marta Mistygacz. Pierwsze punkty celnym rzutem za trzy punkty zdobyła Ola Pietraszek. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 15:12, a w zespole Jeleniej Góry brylowała Dorota Arodź. My staraliśmy się grać zespołowo, ale niestety tego dnia wiele do życzenia pozostawiała nasza skuteczność, zarówno spod kosza jak i z dystansu. Druga kwarta to niestety nasza słabsza gra, do głosu doszły gospodynie i do przerwy na tablicy widniał wynik po 22. Trzecią odsłonę meczu rozpoczynamy fatalnie, szybko łapiemy pięć przewinień i po pięciu minutach przegrywamy tą odsłonę 0:11. Pierwsze punkty zdobywamy dopiero w szóstej minucie, mnożą się nasze błędy i przed czwartą kwartą przegrywamy 32:41 i nasze nadzieje na końcowy sukces znacząco maleją. Czwarta kwarta to pełna mobilizacja naszego zespołu, twarda agresywna obrona, gra pressingiem po zdobytych koszach przynosiła sporo przechwyconych pytań. W tej części meczu rozegrała się nasza kapitan Katarzyna Grześczyk (11 pkt w IV kwarcie). Gospodynie zupełnie opadły z sił i miały wiele problemów z konstruowaniem akcji w ataku. Po 7 minutach doprowadzamy do remisu po 44, tą część wygrywając 12:3. Nasze koszykarki złapały wiatr w żagle i ostatecznie zwyciężyły 52:46. Punkty w tym spotkaniu zdobywały: Grześczyk 14, Pietraszek 11, Mistygacz 8, Babij 6, Pacyńska 6, Czachor 4, Dedio 2, Urbaniak 1, Maciejewska, Adamowicz i Robak. Mimo wielu mankamentów w naszej grze trzeba być zadowolonym z końcowego sukcesu, gdyż to zwycięstwo po prostu wyszarpaliśmy na parkiecie. Takie zwycięstwa budują atmosferę i charakter zespołu. Teren w Jeleniej Górze na pewno będzie trudnym miejscem do wywalczenia kompletu punktów.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na mecz koszykarek UKS Lider Swarzędz, które podejmować będą MKS Polkowice. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 – Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć.