niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Wichura wywracała drzewa

Zobacz także

- Reklama -

Weekendowe silne podmuchy porywistego wiatru dały się we znaki i mieszkańcom naszej gminy. Wichura spowodowała przewrócenie olbrzymiej topoli i zablokowanie tym samym drogi z Wierzonki do Wierzenicy.

Koniec minionego tygodnia przyniósł nam wichury. Silne podmuchy wiatru spowodowały w miniony piątek przewrócenie wielkiej topoli, która spadając zablokowała drogę Wierzonka – Wierzenica. Na ratunek wezwano strażaków z Kobylnicy. – Zostaliśmy wezwani tuż przed 21.00. Na miejsce zdarzenia pojechały dwa zastępy strażaków – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, szef kobylnickich ochotników. Na strażaków czekała jednak dość niemiła „niespodzianka”. – Gdy zaczęli usuwać powalone drzewo z drogi, z jego wnętrza wypadł rój szerzenie, który miał tam – jak się szybko okazało – dość sporych rozmiarów gniazdo. – Najpierw musieliśmy więc usunąć rój szerszeni, a dopiero potem zając się powalonym drzewem i odblokowaniem drogi – dodaje naczelnik kobylnickiej OSP.

Kolejna wichura, która przeszła w sobotę późnym popołudniem również zmusiła kobylnickich strażaków do interwencji. Tym razem strażacy z Kobylnicy zostali wezwani tuż za granicę naszej gminy, gdzie w sąsiednich Biskupicach drzewo – potężna wierzba – przewróciło się samochód osobowy Fiat Panda. Na szczęście – oprócz auta – nikt nie ucierpiał.

kt

 

fot. OSP Kobylnica

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -