piątek, 29 marca 2024
11.8 C

Antares na tarczy

Wygląda na to, że ostatnia wysoka porażka z Trzynastką Poznań nie była dziełem przypadku. Przechodzący załamanie formy Antares przegrał u siebie z Farą Pelikanem Żydowo 0:2 w meczu 8 kolejki poznańskiej B-klasy.

Już na początku spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy drużyna z Żydowa wyprowadziła szybki kontratak zakończony celnym strzałem. Antares w tej fazie meczu grał apatycznie, niedokładnie i nieskutecznie. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Molski, który po prostopadłym podaniu Lutomskiego wyszedł na czystą pozycję, ale nie trafił w bramkę. Po 45 minutach goście zasłużenie prowadzili zatem 1:0. W drugiej połowie zalasewianie dobrze operowali piłką – niestety tylko na własnej połowie. Klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Fara próbowała swoich okazji w kontrataku i po jednej z takich akcji napastnik z Żydowa wymanewrował na linii pola karnego kilku obrońców Antaresu i precyzyjnym uderzeniem pokonał Sobczaka. W ostatnich minutach gospodarze desperacko rzucili się do ataku, a najlepszej okazji do zdobycia bramki kontaktowej po rzucie rożnym nie wykorzystał Gajewski. Trzeba przyznać, że przyjezdni cały czas kontrolowali przebieg spotkania i trzy punkty zgarnęli zasłużenie. Porażka z Farą Pelikanem Żydowo była trzecią na przestrzeni czterech ostatnich meczów. Gołym okiem widać, że zespół z Zalasewa przeżywa poważny regres formy. Głównym problemem Antaresu – mimo szeregu uchybień w grze defensywnej – jest jednak postawa w ofensywie i kłopoty ze zdobywaniem bramek.

Kolejne spotkanie podopieczni Przemysława Brzezińskiego rozegrają z Bolą Poznań w 14 X o 14.00 na boisku przy Cytadeli.