15.1 C
Swarzędz
wtorek, 4 października 2022

Dwa medale swarzędzkich zapaśników

W miniony weekend w Kartuzach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym i zapasach kobiet. W zawodach startowało 186 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z czterech województw.

Pięcioosobowa ekipa za Swarzędza aż 4 razy walczyła o medale tych mistrzostw ostatecznie zdobywając dwa, złoty i brązowy.

Swoją kategorię wagową wygrał Maciej Echaust, który zdecydowanie wygrał wszystkie swoje pojedynki. W kategorii 42kg startowało 18 zawodników, Maciej w pierwszej walce pokonał zawodnika z Kartuz, następnie z Żar, później z Gdańska, a w finale przez położenie na łopatki pokonał zawodnika z Olimpu Kostrzyn. Bardzo dobrze zaprezentował się również Sebastian Nowicki, który w kategorii do 47kg zajął 3 miejsce. W tej kategorii startowało 16 najlepszych zawodników regionu. Sebastian w pierwszej walce wygrał z zawodnikiem z Kartuz, następnie z Miastka. W półfinale przegrał z Damianem Metza (Kartuzy). W walce o brązowy medal Sebastian pokonał Krzysztofa Kalińskiego z Orląt Trzciel. Na piątych lokatach uplasowali się Klaudia Jasińska 52kg (2 zwycięstwa, 2 porażki) oraz Mikołaj Rembacz 59kg (4 zwycięstwa, 2 porażki). Tej samej rangi zawody tylko, że w stylu wolnym odbyły się tydzień temu w Mielnie. Tam po bo bardzo zaciętych pojedynkach kategorię do 47kg wygrał Sebastian Nowicki. Maciej Echaust był 3 również w kategorii do 47kg. Bardzo miłym akcentem dla Swarzędzkiej Unii zakończyły się również Mistrzostwa Polski Seniorów w Osielsku, które odbyły się również w miniony weekend. Arkadiusz Kordus – zawodnik Grunwaldu Poznań, trener SKS Unii Swarzędz wywalczył tam złoty medal w kat do 120kg. Nasz trener Mistrzem Polski seniorów 2012 -gratulujemy!

Arek Kordus prowadzi bezpłatne treningi zapasów w SP5 na os. Mielżyńskiego w środy od 17.00, w piątek od 16.30.