niedziela, 3 marca 2024
6.8 C
Swarzędz

Więcej wydamy na poznańską linię „55”

Zobacz także

- Reklama -

O ponad 120 tys. mają zostać zwiększone środki na poznański autobus linii „55”. Wyższe – o ponad 900 tys. zł. – będą tegoroczne dotacje dla przedszkoli oraz środki na rewitalizację placówek oświatowych. To niektóre tylko z założeń, które pojawiły się w projekcie zmian tegorocznego budżetu.

Do rąk radnych trafił kolejny już w tym roku projekt zmiany tegorocznej uchwały budżetowej. W świetle tego dokumentu dochody budżetowe gminy zwiększą się do kwoty 165,1 mln zł. a wydatki z naszej gminnej skarbonki wyniosą 175,7 mln zł.

Jakie zmiany mają znaleźć się w budżecie? Przede wszystkim zwiększą się – o kwotę 123 tys. zł. – środki na usługi komunikacji autobusowej MPK Poznań (autobus linii 55). Więcej środków pochłonie organizacja tegorocznego Jarmarku Świątecznego (o ponad 10 tys. zł.). Dość pokaźne zwiększenie nastąpi w rozdziale dotyczącym przedszkoli, bo UMiG chce zwiększyć dotację o 962 tys. zł., z czego 704 tys. zł. otrzymają prywatni operatorzy publicznych przedszkoli, 117 tys. zł. przedszkola niepubliczne, a 140 tys. zł. przedszkola z sąsiednich gmin, do których – na mocy porozumienia – uczęszczają maluchy z naszej gminy. Jeśli chodzi o oświatę o 30 tys. zł. ma zostać zwiększona także kwota pieniędzy na rewitalizację placówek oświatowych i przeprowadzenie niezbędnych remontów w szkołach.

Projekt zmian tegorocznego budżetu ucieszy z pewnością mieszkańców, korzystających z obiektów sportowych naszej gminy. W projekcie zmiany budżetu na 2012r. zaplanowano środki na dokumentacje projektową budowy: zespołu boisk wraz z zapleczem w ramach programu Orlik 2012, które mają powstać przy Pływalni oraz budowy skateparku przy Wodny Raju. 65 tys. zł. zaplanowano na wykonanie projektu modernizacji i rozbudowy bazy sportowo – turystycznej SCSiR ( z przeznaczaniem na korty i modernizację Pływalni).

O 100 tys. zł. – w świetle projektu zmiany tegorocznego budżetu – mają zostać zwiększone środki na budowę i modernizacje oświetlenia. Zdaniem urzędników pozwoli to na budowę oświetlenia w ul. Łąkowej w Swarzędzu, Latawcowej w Janikowie i zrealizowanie „dowieszek” lamp na terenie sołectwa Uzarzewo.

Projekt zmian będzie głosowany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

kt

 

- Reklama -
- Reklama -