środa, 4 października 2023
12.6 C
Swarzędz

W Swarzędzu zatrzymali producentów marihuany

Zobacz także

- Reklama -

Kilka dni temu w Swarzędzu i Poznaniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o uprawę konopii i produkcję marihuany. U zatrzymanych znaleziono ponad 10 kg narkotyków.

Historia zatrzymanych mężczyzn zaczyna się dwa lata temu, kiedy policjanci z CBŚ zatrzymali – podczas transakcji handlowej – Grzegorza C. Znaleziono przy nim wówczas 1 kg marihuany. Mężczyzna został skazany i trafił do więzienia, miał jednak przerwę w odbywaniu kary. Obserwujący go policjanci dowiedzieli się, że nadal prowadzi narkotykowe interesy, do spółki z dwoma znajomymi: Jakubem K. i Marcinem S. Policjanci z CBŚ odkryli, że mężczyźni, w mało uczęszczanym miejscu w pobliżu Pobiedzisk urządzili plantację konopii indyjskich. – Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚ KGP wytypowali czas i miejsce przewożenia ziela konopi. – wyjaśnia rzecznik poznańskiej Prokuratury Magdalena Mazur – Prus. Policjanci przygotowali na mężczyzn zasadzkę. Sceny niczym z gangsterskiego filmu rozegrały się kilka dni temu w naszym mieście. – W niedzielę po południu jeden z podejrzanych został zauważony w Swarzędzu, jak jechał swoim mercedesem. Kierowca i pasażer na widok funkcjonariuszy policji zaczęli uciekać – informuje rzecznik Prokuratury. Podejrzany mężczyzna, Jakub K. uciekał przez las tak długo, dopóki nie został poważnie uszkodzony samochód. Mężczyźni wyrzucili z auta pakunek z narkotykami. – W znalezionym worku foliowym było 2,2 kg. marihuany. Druga ekipa policjantów, która udała się do mieszkania drugiego z mężczyzn odnalazła kolejny worek – było w nim 2,2 kg zielonego suszu – wyjaśnia rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Trzeciego z mężczyzn, Grzegorza C. schwytano następnego dnia, zabezpieczając worek z zawartością 2,5 kg marihuany. – Grupa Realizacyjna zatrzymała go w poniedziałek po południu na ul. Głównej w Poznaniu. Grzegorz C nie stawiał oporu, a zatrzymanie przebiegło bez problemów.
Wartość narkotyków określono na 175 tys. zł. Ponadto policjanci odnaleźli również nasiona konopi – dodaje Andrzej Borowiak. Mężczyźni uzyskali z plantacji ponad 7 kg. suszu marihuany. Zyskami chcieli się podzielić po równo, jednak akcja funkcjonariuszy CBŚ przerwała podział „łupów”.

Policjanci z CBŚ wszystkie materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda.
– Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec podejrzanego Grzegorza Cz. sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie – wyjaśnia prokurator Magdalena Mazur – Prus.
Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Kt

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -