czwartek, 28 września 2023
22.1 C
Swarzędz

Tir rozbił się w Kobylnicy

Zobacz także

- Reklama -

Do niebezpiecznego wypadku drogowego doszło w miniony poniedziałek, na krajowej „piątce” między Kobylnicą a Uzarzewem. Samochód ciężarowy z naczepą uderzył w skarpę na poboczu drogi tak niefortunnie, że na jezdnię wypadł ładunek z tira – zbiorniki z dziwną substancją, blokując część trasy na ponad dwie godziny.

W miniony poniedziałek, krótko przed godziną dziewiątą doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego na odcinku drogi krajowej nr 5, między Kobylnicą a Uzarzewem. Ciągnik siodłowy uderzył w skarpę na poboczu tak mocno, że naczepa zablokowała znaczną część jezdni, blokując ruch, a wokół rozsypały się przewożone wewnątrz zbiorniki z nieznaną substancją. Na miejscu zdarzenia niemal natychmiast pojawili się strażacy z pobliskiej, kobylnickiej jednostki – Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdziliśmy rozszczelnienie dwóch z sześciu zbiorników z nieznaną substancją – wyjaśnia naczelnik OSP Kobylnica Tomasz Tomaszewski. P

{gallery}09.11.2012-2{/gallery}

onieważ zachodziła obawa, że substancja może powodować skażenie dla środowiska, wezwano dodatkowe siły. – Na miejsce akcji skierowano kilka zastępów straży pożarnej, w tym jednostkę techniczną oraz chemiczną, pojawiło się też Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i karetka oraz policja – wylicza Tomasz Tomaszewski. Strażacy skupili się zidentyfikowaniu przewożonej substancji. – Okazało się, że przewożona substancja nie stanowi zagrożenia dla środowiska ani nie spowoduje jej skażenia, bo substancje tą okazał się być karmel, co potwierdziła przybyła na miejsce jednostka chemiczna – dodaje szef kobylnickich strażaków. Na szczęście w wypadku większych obrażeń nie odniósł kierowca tira. – Działania strażaków – po udzieleniu pomocy kierowcy oraz ustaleniu zawartości zbiorników – skupiły się na udrożnieniu drogi, uprzątnięciu rozsypanego ładunku oraz przeciągnięciu uszkodzonego samochodu ciężarowego z drogi na pobocze przy pomocy samochodu technicznego z JRG-6 – relacjonuje naczelnik OSP Kobylnica. Ruch na krajówce został wkrótce przywrócony a cała akcja zakończyła się około godziny jedenastej.

kt

 

- Reklama -
- Reklama -