piątek, 29 marca 2024
16 C

Licznik wskazuje 7!

Siódme kolejne zwycięstwo odniosły koszykarki UKS Lider Swarzędz w II Lidze Koszykówki Kobiet. W niedzielę w Kątach Wrocławskich odniosły najwyższy zwycięstwo pokonując tamtejszy MAXIMUS 104:43.

Już przed meczem można było obstawiać rozmiar zwycięstwa, gdyż nasz zespół odniósł komplet zwycięstw, a nasz przeciwnik nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Na mecz pojechaliśmy bez naszych dwóch pierwszo-piątkowych zawodniczek: Dominiki Urbaniak i Oli Pietraszek. Zamiast nich kolejną szansę gry otrzymały wychowanki z zespołu kadetek: Patrycja Dankowska i Karolina Idziak. Mecz rozpoczęliśmy piątką: Czachor, Adamowicz, Mistygacz, Grześczyk i Iwanowicz. Już pierwsza kwarta pokazała różnicę umiejętności obydwu zespołów, gdyż po pierwszych dziesięciu minutach prowadziliśmy 25:11. Potem tylko powiększaliśmy przewagę. Skuteczna i pomysłowa gra w ataku pozwoliła nam po raz pierwszy w historii naszego seniorskiego zespołu przekroczyć granicę 100 punktów w meczu. Setny punkt zdobyła z rzutu wolnego nasza wychowanka Karolina Idziak. Również pierwsze punkty w zespole seniorek rzuciła Patrycja Dankowska. Ostateczny zwyciężyliśmy 104:43 (49:22). W meczu bardzo słabo zaprezentowali się sędziowie, którzy wielokrotnie swoimi niezrozumiałymi decyzjami wprowadzali nerwowość na parkiecie, co ostatecznie poskutkowało aż trzema przewinieniami technicznymi dla naszego zespołu. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Mistygacz 20, Grześczyk 15, Adamowicz 13, Dedio 11, Maciejewska 10, Iwanowicz 10, Robak 8, Czachor 8, Pacyńska 6, Dankowska 2, Kaczmarek 1, Babij 0.

Już w najbliższą niedzielę 9 grudnia o godzinie 18:00zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki na mecz naszych koszykarek, który zadecyduje o pierwszym miejscu po pierwszej rundzie rozgrywek. Zapraszamy! Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć!