sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Brązowy medal zapaśnika na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Największy sukces odniósł Maciej Echaust, który wywalczył brązowy medal!

W turnieju wzięło udział najlepszych 217 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Swarzędzką Unię na tych zawodach reprezentowało czterech zawodników: Maciej Echaust 42kg, Sebastian Nowicki 47kg, Mikołaj Rembacz 59kg oraz Krystian Stasiak 66kg. Największy sukces odniósł Maciej Echaust, który wywalczył brązowy! Droga do medalu nie była prosta, bo już w pierwszej walce spotkał się z Filipem Pietrończakiem, którego bardzo się obawiał. Okazało się, że niepotrzebnie bo Maciej lekko wygrał ten pojedynek w dwóch rundach. Trzeci pojedynek okazał się najtrudniejszy w całym turnieju, walka z Danielem Marciniakiem niestety nie ułożyła się po myśli Macieja i ten pojedynek przegrał. Maciej spadł do grupy B, gdzie wygrywając wszystkie kolejne walki mógł zdobyć już tylko brązowy medal. Tak się stało, kolejne trzy pojedynki Maciej rozstrzygnął na swoją korzyść kolejno z: Gajdą Kacprem, następnie wolny los, i bezpośredni pojedynek o brązowy medal z Mikołajem Drewa przez położenie na plecy. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski o największy do tej pory sukces naszego zawodnika. Trener kadry narodowej, na tych samych zawodach powołał Macieja na międzynarodowy turniej na Łotwie, który odbędzie się w przyszły weekend. Wielkie gratulacje!

Bardzo blisko wywalczenia miejsca na podium był Sebastian Nowicki. Zawodnik kat. do 47 kg, gładko wygrał pierwsze swoje trzy pojedynki. W półfinale Sebastian walczył z Szewczukiem Mateuszem. Pierwszą rundę Sebastian wygrał, niestety dwie kolejne przegrał i tym samym przegrał walkę o finał i został "tylko" pojedynek o brązowy medal. W walce o brąz Sebastian walczył ze Ścieglińskim Maciejem, po trzyrundowym pojedynku Sebastian przegrał ostatecznie zajmując 5 miejsce. Do medalu zabrakło bardzo niewiele.