sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Kobylnica ma nowy wóz

Zobacz także

- Reklama -

W środę, 2 stycznia strażacy z OSP w Kobylnicy po raz pierwszy publicznie zaprezentowali swój nowy nabytek – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu scania. Otrzymali go w grudniu, tuż przed świętami. Kosztował 720 tys. złotych.

Nowy pojazd, marzenie każdego strażaka, to najnowocześniejszy samochód w swojej klasie. Dzięki niemu strażacy z Kobylnicy będą już w pełni profesjonalnie wyposażeni. Wóz ten będzie jako pierwszy wyjeżdżał do akcji. Jego wyposażenie pozwala na prowadzenie działań ratowniczych w każdych warunkach. Strażacy z dumą zaprezentowali nowy pojazd burmistrz Annie Tomickiej, przekazując równocześnie podziękowania za wsparcie tego zakupu.

Do zakupu dołożyła się Gmina Swarzędz kwotą 120 tys. złotych, a pozostała część kosztów pokryta została ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP RP.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku strażacy z Kobylnicy otrzymali nowoczesną, dobrze wyposażoną siedzibę, a inwestycja ta, kosztująca ok. 1,5 mln złotych, została w całości sfinansowana z budżetu Gminy Swarzędz. Na rok bieżący zaplanowano natomiast rozpoczęcie budowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Swarzędzu, które – korzystając z wyremontowanego przez kolejarzy budynku dworca PKP i planowanych po sąsiedzku garaży – skupi w jednym miejscu straż pożarną, pogotowie ratunkowe i straż miejską.

MW (umig)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -