środa, 4 października 2023
12.6 C
Swarzędz

Jubilaci z Medalami od Prezydenta RP

Zobacz także

- Reklama -

Honorowymi medalami od Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie uhonorowano – w minionym tygodniu, w Pałacyku Pod Lipami – osiem par małżeńskich z naszej gminy. Szacowni Jubilaci mogą poszczycić się 50 – letnim stażem małżeńskim.

W gościnnych progach „Pałacyku Pod Lipami” przy ul. Poznańskiej, w środę, 6 lutego odbyła się wzruszająca i podniosła uroczystość. Osiem par małżeńskich w terenu naszego miasta i gminy świętowało pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji szacowni Jubilaci zostali uhonorowani medali przyznanymi im przez Prezydenta RP – za „długoletnie pożycie małżeńskie”, które wręczyła im burmistrz Anna Tomicka, gratulując pięknego jubileuszu i życząc kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu. Medale otrzymali państwo: Kazimiera i Bernard Czarneccy, Kazimiera i Wincenty Janiccy, Kazimiera i Franciszek Kaczmarkowie, Janina i Marian Korpikowie, Wiktoria i Jan Maikowie, Kazimiera i Józefa Polcynowie, Bronisława i Zenon Siejakowie oraz Maria i Jan Skweresowie. 

Uroczystość zgromadziła też liczne grono bliskich Jubilatów. Były łzy wzruszenia, moc życzeń, kwiatów i gratulacji. Jubilaci otrzymali od magistratu kosze ze słodkościami oraz zaproszenie na tort, gdzie przy kawie małżonkowie wspominali minione lata.

kt

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -