niedziela, 1 października 2023
12.3 C
Swarzędz

I Zimowy Turniej Bocci

Zobacz także

- Reklama -

21 lutego 2013 r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się I Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4.

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. W turnieju w naszej szkole wzięło udział 7 zespołów. Zaproszenie na I Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4 przyjęli: Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Poznaniu, Zespół Start – Żurawinka z Poznania, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu oraz Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły. I miejsce uzyskał zespół z Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu, II miejsce zajął Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Poznaniu, III miejsce zdobyła drużyna Start – Żurawinka z Poznania.

                                                                                                          Katarzyna Kozakiewicz
                                                                                                          Agnieszka Ewertowska
                                                                                                          Ewa Gajda

- Reklama -
- Reklama -