środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Znęcali się nad żonami i konkubinami

Zobacz także

- Reklama -

Kilku agresywnie zachowujących się mieszkańców zatrzymali w pierwszym tygodniu – w odstępstwie zaledwie kilku dni – swarzędzcy policjanci. Trudno powiedzieć czy fatalna marcowa aura, czy fakt, że „zupa była za słona” spowodował, że mężczyźni bili, znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi towarzyszkami życia, grożąc nawet pozbawieniem życia.

Pierwszy tydzień marca przyniósł garść bardzo podobnych zdarzeń, wcześniej nie notowanych na tą skalę. W ciągu pięciu dni policjanci ze swarzędzkiego Komisariatu przyjęli cztery zgłoszenia o znęcaniu się psychicznym i fizycznym.

1 marca policja zatrzymała na gorącym uczynku 45 – letniego mieszkańca Swarzędza, już wcześniej notowanego za jazdę w stanie nietrzeźwości. – Mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją konkubiną. – 45 – latek kierował pod adresem swojej towarzyszki wyzwiska, poniżał ją – wyjaśnia mł. aspirant Karol Łuszczek z Komisariatu przy Grudzińskiego.

Dzień później funkcjonariusze odnotowali bardzo podobne zdarzenie. 36 – letni mieszkaniec naszej gminy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja konkubiną – Mężczyzna już był wcześniej notowany. Swoją towarzyszkę popychał, uderzał, obrzucał wulgarnymi wyzwiskami – dodaje Łuszczek. Nie minęły dwa dni, gdy policja otrzymała informację o kolejnym agresywnym mężczyźnie. 4 marca policjanci zatrzymali 50 – letniego swarzędzanina. Mężczyzna – już wcześniej notowany za znęcanie się fizyczne i psychiczne – bił swoją żonę w twarz oraz pięścią w brzuch. – Mężczyzna naruszył nietykalność cielesną swojej małżonki, która doznała obrażeń głowy i silnego bólu brzucha – informują policjanci. Agresywny mąż został zatrzymany, podobnie jak inny starszy nieco swarzędzanin, który 5 marca pobił żonę. – 57 – latek był agresywny wobec swojej żony. Bil się po całym ciele, szarpał za włosy i ubranie, rzucał przedmiotami, używał wulgarnych wyzwisk, wyrzucał żonę z domu oraz groził żonie, że pozbawi ja życia – wyjaśnia mł.aspirant Łuszczek. Delikwent został zatrzymany przez policję w bezpośrednim pościgu.

kt

 

- Reklama -
- Reklama -