wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Rusza II Edycja Programu „Niebieskie Granty”

Zobacz także

- Reklama -

We współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, Volkswagen Poznań zainicjował akcję, która ma poprawić świadomość ekologiczną wśród lokalnych społeczności z terenu Województwa Wielkopolskiego.

Celem konkursu jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu lub programu na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska.

Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie w roku 2013 oraz realizacja w roku 2013 i/lub 2014 projektów zgodnych z celami konkursu. Dofinansowanie mogą uzyskać działania rozpoczynające się nie wcześniej niż 15 września 2013 i trwające nie dłużej niż do 15 września 2014.

Program grantowy „Niebieskie granty Volkswagen Poznań” składa się z dwóch niezależnych względem siebie konkursów. Pierwszy z nich skierowany jest do szkół, przedszkoli oraz organizacji pozarządowych – w szczególności do fundacji i stowarzyszeń. Druga część programu skierowana jest do Pracowników Volkswagen Poznań, którzy aktywnie działają w organizacjach lub stowarzyszeniach. Nowością w tegorocznej edycji jest ponadto możliwość zgłoszenia projektów przez szkoły, w których uczą się dzieci pracowników.

Dla wszystkich zainteresowanych 22.04.2013 o godzinie 10:00 w siedzibie Volkswagen Poznań przy ul. Warszawskiej 349 odbędzie się szkolenie dotyczące pisania wniosków grantowych. Podczas spotkania każdy zainteresowany dowie się jak prawidłowo wypełnić wniosek, na co szczególnie zwrócić uwagę przy jego uzupełnianiu.

Nagrody w tegorocznej edycji programu Niebieskie Granty są naprawdę imponujące. Łączna pula programu wynosi aż 24 000 do podziału pomiędzy zwycięskimi projektami oraz dodatkowo VW Caddy z pakietem Blue Motion Technology na bezpłatne roczne użyczenie. By go zdobyć wystarczy mieć pomysł jak go wykorzystać do celów zgodnych z założeniami programu.

Budowa szkolnego alpinarium, montaż karmników w sercu miasta czy ogród roślin miododajnych to projekty, które wsparliśmy w I Edycji Programu. Jeśli widzisz podobne potrzeby w swoim otoczeniu lub masz inne pomysły jak pozytywnie wpływać na świadomość ekologiczną swojej lokalnej społeczności zgłoś się do programu!

Więcej informacji pod adresem: www.niebieskiegranty.pl.

MJ

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -