czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Pracowita majówka kobylnickich strażaków

Zobacz także

- Reklama -

Do niezwykle pracowitych zaliczą ostatnie dni kwietnia i początek maja strażacy z OSP Kobylnica. W ostatnim czasie kobylniccy druhowie coraz częściej są wzywani do wyjazdów poza teren naszej gminy.

23 kwietnia strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do pożaru traw i krzaków w miejscowości Miękowo. Pożar powstał od zerwanej linii energetycznej wysokiego napięcia. – Ponieważ po przybyciu na miejsce detektory prądu wykazywały iż prąd nadal płynie w zerwanej linii nie można było rozpocząć akcji gaśniczej, co ogień bezlitośnie wykorzystał, podchodząc pod budynki mieszkalne – wyjaśnia Tomasz Tomaszewsaki z OSP Kobylnica. Akcja trwała w sumie 2.5 h a ogień strawił  ok 2,5 hektara traw krzaków i trzciny. – Obroniliśmy budynki – dodaje szef kobylnickich druhów. Prosto z Miękowa strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do pożaru w Biskupicach. Tam spaleniu uległo 1,5 ha nieużytków.

24 kwietnia druhowie z Kobylnicy – po raz kolejny już zostali wezwani do palących się traw. Tym razem akcja gaśnicza miała miejsce w Gruszczynie przy ul. Okrężnej, gdzie ogień z pobocza drogi przeniósł się na prywatną posesję. – Na szczęście udało się nam ogień szybko” – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica.

 26 kwietnia doszło do kolejnego groźnego pożaru który gasili strażacy z Kobylnicy. Tym razem z Kicinie. – Palił się tam kilkuletni las sosnowy bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego. – Udało się uratować dorobek całego życia ludzi – wyjaśnia szef OSP Kobylnica. Jeszcze tego samego dnia strażacy zostali wezwani do Łowęcina w celu usunięcia owadów błonkoskrzydłych. 30 kwietnia druhowie z Kobylnicy byli wzywani trzykrotnie. Ponownie do Biskupic, do Wierzenicy oraz do Jasinia, gdzie przy ul. Łowęcińskiej paliły się trawy i krzaki. 4 maja strażacy poszukiwali w Dolinie Cybiny zaginionej 28 – latki, a 5 maja  zostali zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Promno Stacja.  – To były bardzo pracowite dni – podsumowuje szef OSP Kobylnica.

Kt

 

 

- Reklama -
- Reklama -