poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Bezrobotnych swarzędzan ciągle przybywa!

Zobacz także

- Reklama -

Coraz bardziej niepokojące informacje napływają z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Bezrobotnych swarzędzan znowu przybyło i na koniec kwietnia ich liczba przekroczyła pułap 1.100 osób.

Bezrobocie w naszej gminy powoli, ale systematycznie – z miesiąca na miesiąc – rośnie.

Rok temu, w kwietniu 2012 roku pracy nie miało 770 mieszkańców naszej gminy. Po roku, w Powiatowym Urzędzie Pracy (na koniec kwietnia) liczba ta się znacznie zwiększyła – końcówce kwietnia w pośredniaku było zarejestrowanych już 1110 bezrobotnych swarzędzan. W tej liczbie 605 to kobiety, 153 to bezrobotni do 25 roku życia, a 288 to osoby powyżej 50 roku życia. Mieszkańców naszej gminy, którzy są trwale bezrobotni jest 257. Zwiększyła się znacznie też liczba osób niepełnosprawnych szukających pracy. W kwietniu – według statystyk poznańskiego „pośredniaka” 337 osób jest uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Cały czas w poznańskim urzędzie nie ma zbyt wielu ofert dla mieszkańców naszej gminy. W kwietniu było ich zaledwie 10, jednak 52. Osobom udało się pracę znaleźć. W chwili obecnej PUP skierował 10 osób ze Swarzędza na szkolenia, 10. Bezrobotnych z naszej gminy odbywa staże, a 6 osób podjęło prace publicznie użyteczną.
Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 1.110 mieszkańców naszej gminy bez pracy, w kwietniu 2012 bezrobotnych było 770, w kwietniu 2011 – 758, w kwietniu 2010 – 712, a w kwietniu 2009 – zaledwie 458 swarzędzan, czyli niema trzykrotnie mniej niż obecnie.

kt

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -