poniedziałek, 27 maja 2024
25.1 C
Swarzędz

Kórnicką lepiej omijać

Zobacz także

- Reklama -

Na ul. Kórnickiej sporo dzieje się od wielu miesięcy. Aktualnie drogą poruszać się mogą mieszkańcy okolicznych posesji oraz autobusy komunikacji miejskiej. Pozostali kierowcy powinni korzystać z objazdu pobliską ul. Planetarną, zwłaszcza że swoje prace rozpoczyna wykonawca z ramienia Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje ulicę.

Przy samej ul. Kórnickiej zakończyły się prace kanalizacyjne prowadzone przez naszą gminę oraz w ramach projektu „Puszcza Zielonka”, te wykonywane są aktualnie nieco dalej: – Kanalizację prowadzimy już poza zasięgiem ul. Kórnickiej, obecnie budujemy 300-metrowy odcinek do Garbów – wyjaśnia Bartłomiej Majchrzak, kierownik referatu inwestycyjnego w magistracie. Drogą jednak nadal nie przejedziemy, bo zgodnie z harmonogramem prac, wraz z zakończeniem robót kanalizacyjnych w bezpośrednim rejonie drogi, rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ulicy, prowadzona przez jej zarządcę – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tej chwili ulicą Kórnicką poruszać się mogą mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji, a także autobusy komunikacji miejskiej, mimo że droga dysponuje aktualnie tylko cząstkową nawierzchnią i jednym pasem ruchu. Pozostali kierowcy powinni korzystać z objazdu przez pobliską ul. Planetarną. Utrudnienia w ruchu drogowym w tym rejonie zatem potrwają jeszcze trochę, bo ulica Kórnicka powinna zostać oddana do użytku – po wykonaniu zaplanowanych chodników, zatok autobusowych, dojazdów do posesji, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni z podbudową – do końca października 2013 roku. Koszty całej inwestycji realizowanej przez firmę Skanska szacuje się na 13 mln zł. Koszty budowy kanalizacji w tym rejonie przez naszą gminę wyniosły ok. 3,7 mln zł.

mn

 

- Reklama -
- Reklama -