piątek, 9 czerwca 2023
20.7 C
Swarzędz

Kórnicką lepiej omijać

Zobacz także

Na ul. Kórnickiej sporo dzieje się od wielu miesięcy. Aktualnie drogą poruszać się mogą mieszkańcy okolicznych posesji oraz autobusy komunikacji miejskiej. Pozostali kierowcy powinni korzystać z objazdu pobliską ul. Planetarną, zwłaszcza że swoje prace rozpoczyna wykonawca z ramienia Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje ulicę.

Przy samej ul. Kórnickiej zakończyły się prace kanalizacyjne prowadzone przez naszą gminę oraz w ramach projektu „Puszcza Zielonka”, te wykonywane są aktualnie nieco dalej: – Kanalizację prowadzimy już poza zasięgiem ul. Kórnickiej, obecnie budujemy 300-metrowy odcinek do Garbów – wyjaśnia Bartłomiej Majchrzak, kierownik referatu inwestycyjnego w magistracie. Drogą jednak nadal nie przejedziemy, bo zgodnie z harmonogramem prac, wraz z zakończeniem robót kanalizacyjnych w bezpośrednim rejonie drogi, rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ulicy, prowadzona przez jej zarządcę – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tej chwili ulicą Kórnicką poruszać się mogą mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji, a także autobusy komunikacji miejskiej, mimo że droga dysponuje aktualnie tylko cząstkową nawierzchnią i jednym pasem ruchu. Pozostali kierowcy powinni korzystać z objazdu przez pobliską ul. Planetarną. Utrudnienia w ruchu drogowym w tym rejonie zatem potrwają jeszcze trochę, bo ulica Kórnicka powinna zostać oddana do użytku – po wykonaniu zaplanowanych chodników, zatok autobusowych, dojazdów do posesji, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni z podbudową – do końca października 2013 roku. Koszty całej inwestycji realizowanej przez firmę Skanska szacuje się na 13 mln zł. Koszty budowy kanalizacji w tym rejonie przez naszą gminę wyniosły ok. 3,7 mln zł.

mn

 

- Reklama -
- Reklama -