niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Będzie rondo im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej?

Zobacz także

- Reklama -

Podczas najbliższych obrad radni będą głosować nad nadaniem nazw dwóm swarzędzkim rondom. To na południu miasta, na skrzyżowaniu ulic Granicznej – Tysiąclecia i Geremka ma nosić imię Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, natomiast rondo na północy, przy Cieszkowskiego ma nosić imię znanego społecznika Leszka Grajka.

We wtorek Rada Miejska po raz kolejny pochyli się nad projektami uchwał nadającymi imiona dwóm swarzędzkim rondom. Dotychczasowe propozycje nadania nazw rondom wzbudzały dość spore emocje. Radni nie byli zbyt chętni by nadawać rondom nazwiska polityków, obawiając się upolitycznienia. Po kilku miesiącach projekty uchwał w sprawie rond z nieco zmienionej formie trafiły znowu do radnych. Pierwszy z projektów przewiduje nadanie rondu na Nowej Wsi, na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Tysiąclecia imienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Z wnioskiem w tej sprawie do Rady Miejskiej wystąpił Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście.

Drugie rondo – tym razem na północy Swarzędza – u zbiegu ulic Cieszkowskiego i Kwaśniewskiego ma nosić imię Leszka Grajka – wybitnego swarzędzanina i społecznika, założyciela i inicjatora wielu organizacji pozarządowych w naszym mieście, zmarłego w 2002 roku. Głosowania nad projektami odbędą się we wtorek, 28 maja.

kt

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -