niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Trąba powietrzna nad Kobylnicą

Zobacz także

- Reklama -

W minioną sobotę wielu mieszkańców naszej gminy z lekkim przerażeniem spoglądało w niebo, obserwując złowieszcze, granatowe chmury i zjawisko, które ukazało się ich oczom. Nad naszą gminą pojawiła się najprawdziwsza trąba powietrzna.

W sobotę przed południem parna pogoda niezbicie wskazywała, że prawdopodobnie niebawem przetoczą się przez naszą gminę burze. Po kilku godzinach po pięknej pogodzie nie było już śladu, a nad Swarzędz i sołectwa nadciągnęły burzowe, granatowe chmury. Padało dość mocno, grzmiało w sumie przez kilka godzin, ale najgroźniejszym zjawiskiem była wirująca trąba powietrzna, która ukazała się oczom mieszkańców. Najlepiej widoczna była w okolicach Kobylnicy. Na szczęście, charakterystyczny lej po jakimś czasie zniknął, nie powodując żadnych zniszczeń.

kt

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -