Porozcinali auto, by uwolnić kierowcę

Dwie osoby ranne to bilans groźnego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze z Paczkowa do Biskupic. Zderzenie spowodowało 4 – godzinną blokadą drogi.

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 2 lipca na drodze z Paczkowa do Biskupic Wlkp. Tuż za Sarbinowem na prostym odcinku drogi zderzyła się dwa samochody osobowe.

"Porozcinali

– Siła zderzenia była tak duża że jeden samochód został odrzucony na pole a drugi znajdował się ponad 50 m dalej od miejsca gdzie doszło do zdarzenia – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, naczelnik kobylnickich strażaków, którzy pojawili się na miejscu wypadku. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. – Lżej ranny kierowca został  zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia, natomiast drugiego kierowcę musieliśmy wydobyć z rozbitego pojazdu przy pomocy specjalistycznego sprzęty hydraulicznego – dodaje szef OSP Kobylnica. Po uwolnieniu ranny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Poznaniu. Wtorkowy wypadek spowodował kilkugodzinną blokadę drogi. Przyczyny groźnego zdarzenia ustala policja.

kt

 

- Reklama -