Szkoła już czeka

Paczkowo. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, który zbliża się coraz większymi krokami, będzie wyjątkowe dla najmłodszych z Paczkowa, bo odbędzie się w progach nowej szkoły. W budynku trwają ostatnie przygotowania związane z pierwszym dzwonkiem.

Intensywne prace nad wzniesieniem szkoły podstawowej w podswarzędzkim Paczkowie trwały od połowy ubiegłego roku. W nowym budynku szkolnym, w którym uczniowie za nieco ponad 2 tygodnie powitają rok szkolny 2013/2014 znalazło się ogółem 14 sal lekcyjnych – dla nauczania początkowego i klas szkoły podstawowej, szatnia, biblioteka, stołówka, świetlica, węzły sanitarne, pracownia komputerowa oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne, które zostały zlokalizowane na piętrze budynku.

"Szko3a

Obiekt jest usytuowany między salą gimnastyczną a miejscowym „Orlikiem”, tworząc kompleks szkolny z prawdziwego zdarzenia. Prace budowlane zakończyły się w czerwcu (przypomnijmy, że termin realizacji zadania został przesunięty o miesiąc ze względu na możliwość podłączenia obiektu do budowanej w okolicy sieci kanalizacyjnej), niedawno ukończono też meblowanie i wyposażanie placówki w odpowiedni sprzęt dydaktyczny. Obecnie trwają ostatnie przygotowania związane ze zbliżającym się pierwszym dzwonkiem, który w nowych murach szkolnych ma zabrzmieć 3 września. Budowa szkoły w Paczkowie kosztowała miejską skarbonkę blisko 7 mln zł.

mn

- Reklama -