niedziela, 4 czerwca 2023
5.7 C
Swarzędz

Oświata gotowa na nowy rok szkolny

Zobacz także

Wakacje to w oświacie nie tylko czas laby, ale i przygotowań do nowego roku szkolnego. W tym czasie przeprowadzono szereg remontów w placówkach oświatowych. Najwięcej pieniędzy pochłonęła termomodernizacja Przedszkola nr 3 i prace w Gimnazjum nr 3, gdzie obok remontu łazienek wykonano instalację internetową do e-dziennika.

Część prac, jak malowanie klas, czy naprawy oświetlenia szkoły wykonywały samodzielnie, większe realizowano już przy pomocy magistratu. W tym roku zaplanowane przez UMiG remonty w placówkach oświatowych objęły 4 szkoły podstawowe, 2 gimnazja i 2 przedszkola. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez pracowników referatu edukacji UMiG, najwięcej gminnych środków przeznaczono na docieplenie Przedszkola nr 3 (100 tys. zł.) oraz modernizację łazienek na parterze Gimnazjum nr 3, w którym wdrożono także system potrzebny do obsługi dziennika w wersji elektronicznej (łącznie 90 tys. zł.). Sporo pochłonęły też prace w innych placówkach oświatowych: remont dwóch toalet w SP nr 5 (65 tys. zł.), wykonanie instalacji piorunochronnej w SP nr 4 (40 tys. zł.), naprawa schodów i remont korytarza przy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 (35 tys. zł.), remont schodów przy wejściu do budynku w Przedszkolu nr 5 (23 tys. zł.), z kolei w budynku białym, socjalnym i w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 wymieniono zawory termostatyczne (35 tys. zł.). Wszystkie prace kosztowały gminną skarbonkę blisko 400 tys. zł., z tym że ponad 7 mln zł. z budżetu – przypomnijmy – przeznaczono na wybudowanie kompleksu szkolnego w Paczkowie. Szkoły we własnym zakresie prowadziły też pomniejsze prace odnowieniowe, jak malowanie pomieszczeń, wymiana oświetlenia i wykładzin w salach (szczegóły w ramce). Pod remontową lupą znalazły się i siedziby najmłodszych adeptów szkolnictwa, a prace odnowieniowe – polegające głównie na odmalowaniu i odświeżeniu pomieszczeń lub drobnych robotach remontowych – prowadzone były w przedszkolach nr 1-5. Czy się udały, ocenią uczniowie. Mają oni przed sobą 187 dni nauki i aż 103 dni wolne, a rok szkolny zakończy się rozdaniem świadectw 27 czerwca 2014 r. Póki co, czekamy na kolejny dzwonek.

mn

Wykaz prac remontowych w poszczególnych placówkach:

Szkoła Podstawowa nr 1 doczekała się remontu sali nr 2, wymalowano sale nr 4 i 201 oraz gabinet dyrektora, wicedyrektora i sekretariat szkoły, gdzie wymieniono też wykładziny PCV, w SP nr 5 naprawiono dach, wymalowano ściany w budynku B, hol, salę do zajęć technicznych, odnowiono niektóre sanitariaty, naprawiono stoliki i ławeczki, dzięki pomocy Rady Rodziców założono też rolety w 6 salach lekcyjnych i stołówce. W Szkole Podstawowej w Kobylnicy odświeżono klatkę schodową i korytarze w budynku, z kolei w SP w Wierzonce wymalowano i wymieniono wykładziny w 2 salach lekcyjnych, odświeżono gabinet dyrektora i sekretariat, naprawiono oświetlenie w salach, odnowiono drzwi w niektórych klasach. Sporo też działo się w Gimnazjum nr 2, gdzie m.in. wymalowano pomieszczenia socjalne i wymieniono oświetlenie w niektórych salach lekcyjnych, wykonano wylewkę betonu pod garaż, zaimpregnowano drewnianą podłogę na strychu, wymieniono szafkę hydrantową i zabezpieczono otwartą przestrzeń między biegami schodów. Prace trwały także w Gimnazjum nr 3, w którym m.in. odmalowano hol, naprawiono oświetlenie w kilku salach lekcyjnych i wyremontowano pomieszczenie księgowości. Wakacyjne odświeżanie nie ominęło i zalasewskiego gimnazjum, gdzie wymalowano świetlicę, pomieszczenia dydaktyczne, naprawiono nawierzchnię boiska, dwie sale lekcyjne doczekały się też projektorów i ekranów, z kolei w Szkole Podstawowej nr 4 wykonywano tylko drobne remonty i naprawy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -