Paczkowo ma nową szkołę

Oto jest. Od minionego wtorku nasza gmina oficjalnie może pochwalić się nową szkołą, która przez ostatni rok była wznoszona w podswarzędzkim Paczkowie. Uroczyste otwarcie nowej placówki oświatowej to powód do świętowania nie tylko dla lokalnego środowiska uczniowskiego, ale całej paczkowskiej społeczności.

Nowy rok szkolny uczniowie paczkowskiego Zespołu Szkół powitali uroczyście w nowych progach. Wybudowany nieopodal wysłużonego, dotychczasowego budynku szkolnego i tuż przy miejscowym „Orliku” kompleks kosztował gminną skarbonkę blisko 7 mln zł. i od razu – o czym sami głośno mówili – przypadł uczniom do gustu, zwłaszcza ciekawą kolorystyką i przestronnymi wnętrzami. Nic jednak dziwnego, w końcu urokliwie położona szkoła dysponuje 14 salami lekcyjnymi, szatnią, świetlicą, biblioteką, stołówką oraz pomieszczeniami administracyjnymi i socjalnymi – słowem: idealnie wpisuje się w potrzeby oświatowe sołectwa. W uroczystym otwarciu budynku połączonym z inauguracją roku szkolnego w placówce, które miało miejsce w miniony wtorek, udział wzięli posłowie: Bożena Szydłowska i Krystyna Łybacka, wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak, radni powiatu poznańskiego, gospodarze swarzędzkiego magistratu z burmistrz Anną Tomicką na czele, licznie przybyli też miejscowi radni z przewodniczącym Rady Miejskiej Marianem Szkudlarkiem oraz pracownicy UMiG. Gości i uczniów szkoły, zgromadzonych na przyszkolnym dziedzińcu, powitała dyrektor placówki, Małgorzata Szomek, podkreślając w swoim wystąpieniu znaczenie nowego obiektu szkolnego dla całej lokalnej społeczności, a także dziękując wszystkim zaangażowanym w jego wzniesienie. Najmłodszym szczególnie przypadło do gustu zapewnienie pani dyrektor, że wreszcie na przeprowadzkę zdecydował się i blisko stuletni duch paczkowskiej szkoły, który nową siedzibę znalazł w zegarowej wieży nowego budynku. Zadowolone z takiego obrotu sprawy maluchy obiecały dbać o swoją szkołę. Przy okazji podziękowań kwiaty z rąk uczniów odebrała burmistrz Anna Tomicka: – Wszędzie zamyka się placówki oświatowe, u nas jednak buduje się nowe – powiedziała szefowa magistratu, dziękując Radzie Miejskiej za jednomyślne poparcie dla inwestycji, pracownikom magistratu za jej przygotowanie i przedstawicielom wykonawcy (firma HENBUD Henryk Kaczor z Kłecka) za wykonanie. Jak zapewniła, niebawem rozpocznie się budowa kolejnej placówki oświatowej w naszej gminie – tym razem w Zalasewie, na którą magistrat w ostatnich dniach uzyskał pozwolenie. Otrzymany bukiet kwiatów szefowa UMiG wręczyła Witoldowi Kubiakowi, emerytowanemu dyrektorowi paczkowskiej szkoły, który swoim doświadczeniem pedagogicznym od wielu lat wspiera miejscową placówkę. Uroczystości zwieńczyła okolicznościowa akademia, przygotowana przez uczniów szkoły, a zaproszeni goście mieli okazję przekazać na rzecz nowej placówki prezenty, których w oświacie nigdy za wiele – książki.

mn

 {gallery}06.09.2013{/gallery}

- Reklama -