-2.7 C
Swarzędz
niedziela, 23 stycznia 2022

Samorząd dołożył Pszczółkom

Zobacz także

Rada Miejska zagłosowała za przyznaniem Skansenowi Pszczelarskiemu i Muzeum Pszczelarstwa pomocy finansowej z miejskiej kasy w wysokości 60 tys. zł.

O trudnej sytuacji ekonomicznej Skansenu Pszczelarskiego informowaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie. Przypomnijmy, że na sierpniowej sesji zarówno radni jak i burmistrz zadeklarowali chęć pomocy finansowej placówce muzealnej, która znalazła się – ze względu na 500 – procentową podwyżkę czynszu – w nieciekawej kondycji finansowej.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej, radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Wielkopolskiego na zadanie z zakresu kultury z przeznaczeniem na utrzymanie Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa. Kwota dotacji to 60 tys. zł. Ma ona  zostać przekazana na zapłatę czynszu dzierżawnego i najmu właścicielowi nieruchomości na której Skansen prowadzi działalność kulturalną, czyli Instytutowi Weterynarii w Puławach za okres od maja do grudnia br.  W zamian za przekazanie środków finansowych Gmina zastrzega sobie prawo kontrolowania wydatkowanych środków. Ta kwota pozwoli na funkcjonowanie Skansenu w 2013 roku, pytanie jednak czy swarzędzkie samorząd wspomoże finansowo Skansen Pszczelarski – będący filią Muzeum w Szreniawie – także w przyszłym roku?

kt

Poprzedni artykułSzybowcowa znowu pod wodą
Następny artykułZłej passy ciąg dalszy
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -