piątek, 29 marca 2024
16 C

Przełaje nad jeziorem

W sobotę 28 września odbył się kolejny Swar-Cross na dystansie 10,4 km. Trasa biegu przełajowego poprowadzona została przy Jeziorze Swarzędzkim. Biegacze mieli do pokonania cztery pętle z metą przy przystani wodnej.

Zwycięzcą biegu ze znaczną przewagą został Bogusz Podgórski z czasem 37:12, miejsce drugie wywalczył Radosław Pluciński, a trzecie Wojciech Mądry. W tym roku wszyscy na podium, to mieszkańcy Swarzędza. Faworyci biegu, panowie Bogusz i Radosław, po raz drugi toczyli ze sobą zaciętą walkę. Tym razem lepszym okazał się Bogusz Podgórski, który w pięknym stylu osiągnął świetny czas. Trasa biegu była bardzo wymagająca z wieloma stromymi podbiegami.

Wśród kobiet pierwsza linię mety minęła Alicja Koralewska (9 w generalnej klasyfikacji), druga – Anita Czechowska, trzecia – Monika Brzezińska.

"Prze3aje

W biegu startowali głównie mieszkańcy Swarzędza, co bardzo cieszy organizatorów, bowiem ideą biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia i ducha rywalizacji fair play wśród mieszkańców naszej gminy.  Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowali UMiG Swarzędz, firma Szpot Sp. z o.o. oraz SCSiR.