wtorek, 5 marca 2024
3 C
Swarzędz

Druh Artur odnaleziony

Zobacz także

- Reklama -

Poszukiwany od 26 września, druh Artur Siemaszko, członek OSP Kobylnica, były szef kobylnickich ochotników i były sołtys tej wsi odnalazł się. –  Otrzymaliśmy dzisiaj sygnał, że zaginiony jest cały i zdrowy – podkreślał  – w miniony piątek – informację o odnalezieniu mieszkańca Kobylnicy, asp. Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

Wiadomość o zaginięciu i poszukiwaniach druha Artura Siemaszko poruszyła bardzo wielu mieszkańców i odbiła się szerokim echem nie tylko wśród społeczności Kobylnicy i w środowisku strażackim, ale także wśród mieszkańców całej gminy. Tym bardziej, że druh Artur nie pozostawał anonimowym mieszkańcem. Od kilkunastu lat jest członkiem OSP Kobylnica, był nawet szefem kobylnickich strażaków przez kilka lat. Obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, gdzie kieruje powiatową komisją ds. młodzieży oraz organizacji imprez.

Artur Siemaszko zaginął w czwartek, 26 września. Początkowo nic nie wskazywało, że dzień przyniesie tak niepokojącą informację. Razem z innymi strażakami – ochotnikami druh Artur uczestniczył w akcji. – Tego dnia Artur był rano na akcji. Po powrocie do remizy przebrał się i około godziny dziesiątej poszedł do domu. Absolutnie nic nie wskazywało na to, by coś złego się działo. Zachowywał się tak jak zawsze – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica i przyjaciel zaginionego.

Co było dalej? Tu sprawa zaczyna się komplikować. Ustalono, że  około godziny 13.00  w rejonie piątkowskich osiedli logowała się jego komórka. – wyjaśniał – przed kilkoma dniami – aspirant Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu. Kiedy Artur Siemaszko nie wrócił na noc, rodzina wspólnie z kobylnickimi strażakami rozpoczęła intensywne poszukiwania a fakt zaginięcia zgłoszono na policję. W akcję poszukiwań druha Artura szczególnie aktywnie włączyli się druhowie, przyjaciele i koledzy zaginionego z OSP Kobylnica, ale i wielu mieszkańców naszej gminy. Strażaka z Kobylnicy szukała także Fundacja Itaka, która rozesłała do mediów informację o zaginionym.

W miniony piątek, po 8 dniach od zaginięcia nadeszła dobra wiadomość. Artur Siemaszko został odnaleziony. – Potwierdzam tą informację. Na razie nieznane są szczegóły jego odnalezienia –  wyjaśniał w piątek – tuż po informacji o odnalezieniu zaginionego przedstawiciel swarzędzkiego Komisariatu Policji. – Mamy informację, że żyje i jest cały i zdrowy – dodawał Karol Łuszczek.

kt

 

 

- Reklama -
- Reklama -