niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Swarzędzcy karatecy z medalami

Zobacz także

- Reklama -

W dniach 20-22 września, w Żukowie koło Gdańska odbyły się XV Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan FSKA (Funakoshi Shotokan Karate Association),  których swarzędzcy karatecy odnieśli sukcesy.

Wśród blisko 800 zawodników z 18 państw, m.in. naszych najbliższych sąsiadów (Czech, Ukrainy i Rosji) oraz całkiem egzotycznych- Indii, RPA czy Kazachstanu, znalazło się czworo młodych Swarzędzan z klubu DYNAMIC Akademia Karate, prowadzonego przez trenera Marka Pawlaczyka (VI DAN): Kinga Matuszewska, Michał Machowiak, Kamil Sierant oraz najmłodszy z ekipy- Tomasz Pawlaczyk.

Podczas 3 dni sportowych zmagań, w trakcie których rozegrano 116 konkurencji indywidualnych w kata i kumite oraz 24 konkurencje drużynowe, nasi reprezentanci zgromadzili na klubowym koncie następujące wyniki:

Kinga Matuszewska – I miejsce w kata indywidualnym kobiet do lat 16;

Michał Machowiak – I miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn do lat 16, I miejsce w kumite drużynowym mężczyzn do lat 16 (razem z Borysem Cegłowskim z sekcji Poznań i Oskarem Wałęsa z sekcji Mosina);

Kamil Sierant – IV miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn do lat 16

Tomasz Pawlaczyk – V miejsce w kata indywidualnym chłopców do lat 8, VI miejsce w kumite indywidualnym chłopców do lat 8.

KP

 

- Reklama -
- Reklama -