środa, 12 czerwca 2024
18.3 C
Swarzędz

Tragiczny finał poszukiwać w Wierzonce

Zobacz także

- Reklama -

Niestety tragicznie zakończyła się ponad dwumiesięczna akcja poszukiwawcza zaginionego – tuż przed świętami bożonarodzeniowymi – mieszkańca Wierzonki. Ciało 21 – letniego mężczyny odnaleziono w kompleksie leśnym w okolicach Wierzonki.

Przypomnijmy. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańców naszej gminy, a w szczególności Wierzonki i Wierzenicy poruszyła informacja o zaginięciu 21 – letniego mężczyzny. Poszukiwania młodego mieszkańca rozpoczęto niemal natychmiast, bo istniały przesłanki, że młody mężczyzna, pracownik gospodarstwa rybackiego mógł targnąć się na swoje życie. – Zaginiony skończył pracę, wyszedł do domu i zaginął. Był ubrany dość specyficznie, bo w wodery, czyli wysokie gumowe buty – wyjaśniał w dniu zaginięcia asp. Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu. Poszukiwania były zakrojone na szeroką skalę. Wzięła w nich udział spora grupa policjantów, strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy, Poznania, specjalna grupa poszukiwawcza z psami jednostki JRG4. Po kilku godzinach poszukiwania przerwano z powodu panujących ciemności oraz bardzo trudnych warunków terenowych, bo część przeszukiwanego terenu to trzcinowiska i tereny bagienne. Poszukiwania zostały wznowione 23 grudnia i były kontynuowane do 28 grudnia. W sumie 21 – latka poszukiwało 60 strażaków, grupa wodno – nurkowa, policjanci, użyto także policyjnego śmigłowca. – W sumie przeszukano kilkanaście hektarów lasu pól oraz torfowisk i terenów bagiennych, stawy hodowlane w Wierzenicy, Wierzonce i Mechowie oraz rzekę Główną od Wierzonki do Mechowa – wylicza Tomasz Tomaszewski z kobylnickiej OSP której strażacy brali udział w akcji poszukiwawczej.

Finał dwumiesięcznych poszukiwań okazał się niestety tragiczny. Zwłoki młodego mężczyzny odnaleziono w minioną sobotę, 8 marca, w kompleksie leśnym w Wierzonce. – Minioną sobotę, około godziny 14 –tej, w lesie, w rejonie miejscowości Wierzonka mężczyzna ujawnił wiszące zwłoki mężczyzny w wieku około 25 lat. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że jest to 21 – letnie mężczyzna poszukiwany przez KP Swarzędz jako osoba zaginiona od grudnia 2013r. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu podkom. Piotr Borowiaka, biegłego medyka sądowego, technika kryminalistyki oraz prokuratora rejonowego Poznań Wilda – wyjaśnia asp. Karol Łuszczek. Decyzją prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

– Wykluczono udział osób trzecich w spowodowaniu śmierci – dodaje nadkom. Iwona Liszczyńska z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

kt

 "Tragicny

Fot. OSP Kobylnica

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -