-3.3 C
Swarzędz
poniedziałek, 6 lutego 2023

Swarzędz miał swoje Dni

Zobacz także

Pogoda w szkocki wzór gościła w Swarzędzu podczas dwudniowej imprezy z okazji święta naszego miasta. Na szczęście wyposażeni w parasol licznie zjawili się na polanie przy ul. Strzeleckiej. W tym roku po wcześniejszym rekonesansie wśród mieszkańców organizatorzy wzięli pod uwagę propozycje i umieścili je w programie.

Organizatorzy brali pod uwagę gusta zarówno młodszych jak i starszych i starali się zadowolić najwybredniejszych, choć oczywiście malkontentów nie zabrakło. I tak oto w repertuarze festynu znaleźli się ulubieńcy młodego pokolenia – zespół Afromental z przebojami „Radio Song” czy „I’ts my life” czy Kasia Wilk świetna w utworze „Sacrum”. Słynny z coverów Majron 5 czy Simply Red zaprezentował się przed słuchaczami zespół Wolny Band. Oklaskami Swarzędzanie przyjęli sławny z internetowych przebojów V-Unit, ich „Klata, plecy, barki”, „My Słowianie – odpowiedź mężczyzn” znają nie tylko maniacy sieci. W sobotni wieczór, dla wszystkich, którzy nie chcieli tylko biernie uczestniczyć w imprezie była zabawa taneczna z Dj, pląsy i podrygi trwały do późnych godzin nocnych.

Przed swarzędzką publicznością wystąpiła również Ania Wyszkoni z hitami „Wiem, że jesteś tam”, „Tak mijają dni bez ciebie” czy „W całość ułożysz mnie”.

Twardy orzech do zgryzienia miał Kabaret Młodych Panów, trudno bowiem rozśmieszyć przemokniętą do suchej nitki publiczność. Pogoda nie odstraszyła najmłodszych, którzy chętnie korzystali z uroków wesołego miasteczka, nadmuchiwane zjeżdżalnie, trampoliny czy kolejki to tylko nielicznie wymienione atrakcje. Tylko dla odważnych był wieża swobodnego spadania, skok adrenaliny gratis. Głodni zaspokoili swoje podniebienia kebabami, kiełbaskami z grilla, owocami w polewie czy goframi z bitą śmietaną

Ukoronowaniem największego święta w naszym mieście był kultowy zespół polskiej sceny muzycznej – De Mono, ich utwory znają pokolenia i podczas swarzędzkiego koncertu wspólnie dzieci z rodzicami śpiewali ich szlagiery „Kochać inaczej” czy „Statki na niebie”.

ARP

{gallery}11.07.2014-2{/gallery}

Foto: Hubert Remlein

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -