wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Sarbinowo najlepszą wsią

Zobacz także

- Reklama -

Picie piwa, wbijanie gwoździ, czy gra w duże piłkarzyki – takie konkurencje pozwoliły przekonać się, które sołectwo biorące udział w IV edycji Turnieju Wsi jest po prostu najlepsze. Tradycyjnie start w zawodach zgłosiły cztery wsie: Paczkowo, Sarbinowo, Łowęcin i Jasin.

Turniej Wsi na stałe wpisał się w kalendarz swarzędzkich imprez. Premiera tego sympatycznego sołeckiego konkursu miała miejsce w 2011 r., w sobotę – 5 VII mieliśmy okazję obserwować zmagania wsi w czwartej edycji turnieju. Tym razem gospodarzem był Jasin ze swoim sołtysem Marią Drozdą na czele (impreza odbyła się na miejscowym placu zabaw), a w zmaganiach – podobnie jak przed rokiem – udział wzięły także drużyny z Łowęcina, Paczkowa i Sarbinowa. Jasin okazał się gospodarzem gościnnym pełną gębą – było jadło, picie i miejsce w oberży pod chmurką, były i ciekawe konkurencje, podczas których świetnie bawili się zarówno zawodnicy sołeckich reprezentacji, jak i licznie zgromadzona publiczność: picie piwa na czas, wbijanie gwoździ, rodzinny bieg narciarski, żonglerka piłką, nie mogło też zabraknąć tradycyjnego przeciągania liny (w tej konkurencji wygrało bezkonkurencyjne Paczkowo), salwy śmiechu wzbudzały też biegi w alkogoglach, a dzięki pomysłowi gospodyni Jasina do programu turnieju wprowadzono zupełnie nową dyscyplinę: obieranie jabłek, którą – jak przystało na pomysłodawcę – wygrała Maria Drozda.

"Turniej

Po jedenastu konkurencjach przeprowadzanych przy upalnej pogodzie najwięcej punktów na swoim koncie uzbierała ekipa z Sarbinowa i to sołtys Jacek Biernacki miał okazję odebrać przekazany przez burmistrz Annę Tomicką czek na 2000 zł. Oczywiście do wykorzystania na potrzeby wsi i niewykluczone, że wygrana w całości zostanie spożytkowana na wybrukowanie jednego z sołeckich przystanków autobusowych. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Marian Szkudlarek ufundował nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników Turnieju. Sportowe zmagania sołectw zwieńczyła wspólna zabawa, bo w końcu to jest przecież najważniejsze w lokalnym współzawodnictwie. Miejmy przy tym nadzieję, że za rok dołączą do niej kolejne wsie.

mn

 

- Reklama -
- Reklama -