0.2 C
Swarzędz
niedziela, 29 stycznia 2023

Będą utrudnienia na Granicznej

Zobacz także

Kierowcy i pasażerowie komunikacji autobusowej muszą uzbroić się w cierpliwość. W najbliższych dniach – w związku z remontem nawierzchni – czekają nas spore utrudnienia w rejonie ul. Granicznej. Od 23 lipca do 29 lipca ulica – na odcinku od Ronda przy kościele do Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

W najbliższych dniach czekają nas spore utrudnienia komunikacyjne. To efekt modernizacji ulicy Granicznej – na odcinku ulicy między dwoma rondami zostanie położona nowa nawierzchnia. Ulica na tym odcinku będzie od 23 lipca do 29 lipca zamknięta dla ruchu kołowego. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w tym rejonie. Jak informuje swarzędzki magistrat – linie 405, 406 i 407 kursować będą do ronda przy kościele i z ronda (przystanek przy os. Działyńskiego) odpowiednio przez Rynek, CH ETC lub pętlę przy ul. Rabowickiej; taki przebieg trasy powinien umożliwić w jak największym stopniu realizację rozkładu jazdy i zapewnić dostęp do komunikacji publicznej jak największej liczbie mieszkańców – wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego w UMiG. Zamknięcie dla ruchu ul. Granicznej spowoduje też zmiany w funkcjonowaniu poznańskiej linii autobusowej nr 55. – Wszystkie kursy linii nr 55 skierowane zostaną objazdem przez ulicę Transportową oraz Planetarną do przystanku Swarzędz/Os.Raczyńskiego – wyjaśnia poznański Zarząd Transportu Miejskiego.

Podczas prowadzonych prac z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną następujące przystanki: Żywiczna n/ż, Nastawnia n/ż, Swarzędz/Szumana, Swarzędz/Przybylskiego, Swarzędz/Os.Cegielskiego, Swarzędz/Os.Raczyńskiego – w kierunku Poznania. W powyższym okresie przystanek początkowy zlokalizowany będzie na ul. Granicznej, po przeciwległej stronie ronda, na wysokości kościoła. – Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach pośrednich. Uruchomiony zostanie także przystanek tymczasowy Zalasewo/Os.Leśne na ulicy Transportowej w kierunku Poznania – wyjaśnia Małgorzata Ratajczak z ZTM w Poznaniu.

kt

- Reklama -
- Reklama -