piątek, 19 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Pirat drogowy miał 170 km na liczniku

Zobacz także

- Reklama -

Policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali w Jasiniu motocyklistę. Mężczyzna poruszał się motocyklem Suzuki z prędkością 171km/h, nie mając uprawnień do kierowania motorem. Jak się szybko okazało, w czerwcu stracił prawo jazdy kat. B1 za jazdę po pijanemu. Zatrzymany to 24 – letni mieszkaniec sąsiedniego Kostrzyna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu jadąc trasą krajową nr 92 od Paczkowa w kierunku Swarzędza zarejestrowali wideorejestratorem motocyklistę, który poruszał się ze znaczną prędkością. Na wysokości Jasina policjanci zatrzymali brawuro jadącego kierowcę. Okazał się nim 24 – letni mieszkaniec pobliskiego Kostrzyna. – Prędkość z jaką się poruszał to 171 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość to 100 km/h. Wszystko zarejestrował policyjny wideorejestrator. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych uprawnień do kierowania. Nigdy nie posiadał kategorii prawa jazdy, która dopuszcza do prowadzenia motocykla – wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.
W czerwcu br. policjanci z Gryfina zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kat. B. za kierowanie pod wpływem alkoholu. Co dalej z motocyklistą? – Sąd zadecyduje teraz o tym czy mężczyzna w ogóle odzyska uprawnienia – dodaje Banaszak.
Mężczyzna za popełnione wykroczenia dostał dwa mandaty. 500 złotych i 10 punktów karnych za przekroczenie prędkości oraz 300 złotych za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Kt

 

- Reklama -
- Reklama -