wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Wyjątkowo fatalna passa Unii

Fatalna seria kolejnych spotkań zakończonych porażkami Swarzędzkiego Klubu Sportowego Unia nadal trwa. Niebiesko-biali tym razem udali się do Niechanowa, aby zmierzyć się z miejscowym Pelikanem i ostatecznie przegrali 0-3. Sytuacja naszego zespołu w ligowej tabeli z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej nieciekawa…

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Bliski zdobycia bramki był w dwudziestej minucie Przemysław Kędziora, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili kolejną dogodną sytuację podbramkową miał Adam Gajda, lecz nieczysto trafił w futbolówkę, uderzając zza pola karnego, do czego mocno przyczyniła się fatalna murawa na stadionie w Niechanowie. Rywale w trzydziestej drugiej minucie mieli fantastyczną okazję na zdobycie pierwszego gola. Trojanowski otrzymał podanie od swojego klubowego kolegi i mając przed sobą pustą bramkę nie umieścił futbolówki w siatce. Przed przerwą udało się jednak Pelikanowi zdobyć gola na 1-0. Strzał z dystansu Marcina Trojanowskiego jakimś cudem znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Mateusza Matrackiego. W drugiej części meczu dominowali gospodarze. W pięćdziesiątej siódmej minucie bramkę na 2-0 zdobył Łukasz Zagdański, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie swojego klubowego kolegi. Po około piętnastu minutach wynik rywalizacji na 3-0 ustalił Krzysztof Wolkiewicz, który zdobył przepiękną bramkę z bocznej strefy boiska. W końcówce szansę na honorowe trafienie miał Przemysław Kędziora, lecz jego strzał piętką był za słaby, by pokonać bramkarza rywali.

Kolejny mecz Unia rozegra na wyjeździe. W sobotę zmierzy się z KKS Kalisz.

Marcin Rajczak

Unia Swarzędz: 1. Mateusz Matracki – 18. Mykyta Ploskonos, 15. Marek Gołembowski, 8. Filip Soboń, 19. Tomasz Węcławek (46` 4. Maciej Skrzypczak) – 16. Paweł Koralewski, 17. Mikołaj Nowak (71` 21. Krystian Skórczyński), 9. Wojciech Antczak – 10. Przemysław Kędziora, 7. Adam Gajda (46` 23. Krzysztof Stępiński), 14. Marcin Jędrzejczak.

Pozostali rezerwowi: 12. Łukasz Spychalski, 11. Paweł Noga.