sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Otwarcie zmodernizowanego ETC za 13 miesięcy

Zobacz także

- Reklama -

Kilka dni temu rozpoczęła się główna cześć prac przy modernizacji Centrum Handlowego ETC. Otwarcie obiektu przewidziano na drugą połowę 2017 roku. – Budynek zyska nie tylko nowy wygląd, pojawią się w nim również znane marki i rozbudowana zostanie część gastronomiczna – wyjaśnia Karolina Goczoł z Biura Prasowego ETC Swarzędz. 

Jak już informowaliśmy na łamach TS trwa rozbudowa – najstarszego w Wielkopolsce i Swarzędzu  Centrum Handlowego  – ETC Swarzędz przy Poznańskiej. Modernizacja  przewiduje m.in. zadaszenie trzech funkcjonujących odrębnie hal i połączenie ich w jeden budynek, co pozwoli to na usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku oraz powstanie części wspólnych. Dla wygody zmotoryzowanych klientów powiększony zostanie parking, na którym znajdzie się 750 bezpłatnych miejsc postojowych oraz stojaki na rowery. – 0biekt zyska nową elewację, komfortowe wnętrza, wzbogaci się o zupełnie nową, rozbudowaną część gastronomiczną, zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Dodatkowo znajdą się w nim nowe marki, spośród których część nie była dotychczas obecna w Swarzędzu” – informuje Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park – „Kończymy obecnie negocjacje z kilkoma dużymi najemcami, których nazwy nie będę na razie zdradzał, ale pojawią się w nowej odsłonie i na pewno uczynią to centrum atrakcyjniejszym” – dodaje Juszczyk. Powierzchnia centrum po przebudowie wyniesie 20 tys. mkw. i znajdzie się na niej 80 sklepów i punktów usługowych, wśród których będą działać zarówno dotychczasowi, lokalni najemcy, jak i znane, międzynarodowe i polskie marki. – Już w drugiej połowie 2017 roku w zmodernizowanym centrum będą funkcjonować m.in. Intermarché, Pepco, CCC, Rossmann, Drogeria Natura, Empik, Euro RTV AGD, Top Secret, YES i Organic Farma. Lokalnych najemców będą reprezentować m.in. sklepy Mine Wine, Kids OK, Prestige Obuwie, Biuro Podróży JAMAJKA, restauracja włoska Don Lucci czy kwiaciarnia FLORIST – wylicza Karolina Goczł z Biura Prasowego ETC Swarzędz. W zmodernizowanym ETC pojawią się również punkty usługowe tj. klub fitness, fryzjer, kosmetyka, pralnia oraz różnorodna oferta gastronomiczna. Niezależnie od prowadzonych prac budowlanych, ETC Swarzędz funkcjonuje przez cały okres modernizacji. Na parkingu przed centrum działa miasteczko handlowe, w którym podczas remontu operuje blisko 30 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych.

Miasteczko jest czynne od poniedziałku do soboty od godz. 10:00 do 21:00 oraz
w niedzielę od 11:00 do 20:00, natomiast supermarket Intermarche nie zmienia zasad swojego funkcjonowania na czas modernizacji i jest do dyspozycji klientów od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 21:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 20:00.

KK

 

- Reklama -
- Reklama -