wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Znakomity występ zapaśników Unii na Mistrzostwach Poznania

Zobacz także

- Reklama -

W poprzedni weekend odbył się w Poznaniu turniej “Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania”. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z całego województwa. Swarzędzką Unię reprezentowało 7 młodych zapaśników.

Zdecydowanie swoje kategorie wagowe wygrali: Olaf Cierzniewski, kat. do 47kg, (wygrał  wszystkie pojedynki przed czasem), Piotr Chełek kat. do 53 kg, (również wygrał wszystkie pojedynki przed czasem) oraz Kamil Grzeszczak w kat. do 59 kg nie znalazł sobie równych i również wygrywając trzy swoje walki przed czasem wygrał kategorię. Wyżej wymienieni zawodnicy nie stracili nawet punktu technicznego w swoich pojedynkach.
Najmłodszą zawodniczką Unii była Martyna Wierzbińska, która w kategorii do 22kg wywalczyła brązowy medal. Był to pierwszy w karierze start naszej zawodniczki.
Michał Kałużny w swojej kategorii wagowej do 34kg uległ tylko jednemu przeciwnikowi ze  Środy Wlkp. Ostatecznie zajął 2 miejsce.  Mateusz Wierzbiński podobnie jak Michał, w swojej kategorii uległ tylko jednemu przeciwnikowi – Janowi Niedzielskiemu z Poznania. Starcia pomiędzy tymi zawodnikami są zawsze emocjonujące, zawodnicy toczą wyrównane boje, tym razem lepszy okazał się zawodnik Sobieskiego. Mateusz zajął ostatecznie 2 miejsce.
Kacper Konczalik zajął drugie miejsce w kategorii do 53kg (grupa kadet), trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Mateuszowi Łangowskiemu. Był to pierwszy start naszych zawodników w tym roku w tej grupie wiekowej. Bardzo dobre wyniki naszych zapaśników i zapaśniczek dobrze rokuje przed turniejem w Swarzędzu który zostanie rozegrany już 11.03.w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Marcin 1. Będzie to turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz a zarazem Otwarte Mistrzostwa Województwa. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Wstęp wolny.

- Reklama -
- Reklama -