niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców rozstrzygnięty!

Zobacz także

- Reklama -

Emil Bucher, Oriana Walasek oraz drużyna Swarek Swarzędz to triumfatorzy II edycji Plebiscytu na „Najpopularniejszego Sportowca gminy Swarzędz”.  „Trenerami Roku 2016” zostali Zdzisław Schneider oraz Grzegorz Mazurek, „Działaczami Roku” Robert Rymer i Łukasz Scheffler, a za najważniejsze wydarzenie uznano I Półmaraton Szpot Swarzędz.

W miniony piątek, 3 marca Szkoła Podstawowa w Zalasewie gościła laureatów II edycji Plebiscytu o tytuł „Najpopularniejszego Sportowca naszego miasta i gminy”. Inicjatorami prestiżowego Plebiscytu byli panowie: Wiesław Zaporowski oraz Mateusz Matuszak, a organizatorami swarzędzki Urząd Miasta i Gminy i Towarzystwo Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Plebiscyt składał się z dwóch etapów. Najpierw mieszkańcy i kluby  zgłaszały swoich kandydatów do tytułu w 3 kategoriach (1. Najpopularniejszy sportowiec do 18 lat, 2. Najpopularniejszy Sportowiec powyżej 18 lat oraz Najpopularniejsza Drużyna), potem Kapituła Konkursu wyłoniła najlepsze dziesiątki w każdej z trzech kategorii. Ostatnie słowo należało do mieszkańców. Drogą elektroniczną internauci głosowali na poszczególne kandydatury. Wyniki Plebiscytu do ostatniej chwili były owiane tajemnicą.
Na uroczystą piątkową Galę sportową, która odbywała się w auli zalasewskiej podstawówki tłumnie przybyło liczne grono sportowców, reprezentujących różne dyscypliny sportowe. Nie zabrakło władz Gminy na czele z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem i przewodniczącą RM Barbarą Czachurą, obecni byli radni Rady Powiatu i radni Rady Miejskiej, prezes TMZS Antoni Kobza oraz rzesza swarzędzkich  olimpijczyków: Zdzisław Schneider,  Ireneusz  Golda, Agnieszka Wieszczek – Kordus, Krzysztof Paterka i Jerzy Czajka. Miłą niespodzianką uroczystości prowadzonej przez Mateusza Matuszaka i Tomasza Rybarczyka było przybycie wschodzącej gwiazdy Lecha Poznań, Dawida Kownackiego, który przez kilkanaście lat mieszkał w naszym mieście. Odebrał on z rąk burmistrza Mariana Szkudlarka specjalną statuetkę i tytuł Superczempiona.
Emocje sięgnęły zenitu podczas wyczytywania wyników Plebiscytu i otwierania zalakowanych kopert. I tak w kategorii do 18 lat I miejsce i tytuł „Najpopularniejsze Sportowca” zdobył EMIL „BUŁA” BUCHER –  utalentowany hokeista swarzędzkiego Swarka, jeden z najlepiej zapowiadających się hokeistów na trawie młodego pokolenia. Na drugim miejscu uplasował się MAKSYM MAJCHRZAK – kajakarz, mistrz Polski juniorów, a trzecie miejsce zajął BARTOSZ SZUKALSKI, piłkarz swarzędzkiej Unii  a jednocześnie zawodnik taekwondo, powołany do kadry WZPN.
W kategorii powyżej 18 lat tytuł „Najpopularniejszego Sportowca” powędrował do ORIANY WALASEK, reprezentantki Polski w hokeju a trawie, mistrzyni Europy z 2016r, na II miejscu uplasowała się MAGDA DEDIO – koszykarka, niezwykle waleczny kapitan swarzędzkiego Lidera, Akademicka Mistrzyni Polski i Europy, a III miejsce zajął MIKOŁAJ NOWAK, utalentowany piłkarz swarzędzkiej Unii Swarzędz.
Najpopularniejszą Drużyną 2016 roku został SWAREK SWARZĘDZ,  II miejsce zajęła UNIA SWARZĘDZ,  a trzecie LIDER SWARZĘDZ. Trenerami Roku 2016 zostali: ZDZISŁAW SCHNEIDER oraz GRZEGORZ MAZUREK – znakomity duet trenerski Unii Swarzędz szkolący zapaśników, Działaczami Roku 2016 ROBERT RYMER i ŁUKASZ SCHEFFLER, a za najważniejsze wydarzenie minionego roku uznano I PÓŁMARATON SZPOT SWARZĘDZ.

Wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca miasta i Gminy Swarzędz
I kategoria – do 18 lat
1.    Emil Bucher, 2. Maksym Majchrzak, 3. Bartosz Szukalski, 4. Zuzanna Hałas, 5. Kacper Bandura, 6. Bartosz Hałas, 7. Tomasz Pawlaczyk, 8. Patryk Walkowiak, 9. Michał Kałużny, 10. Mikołaj Wójcik

II kategoria – powyżej 18 lat
1.    Oriana Walasek, 2. Magdalena Dedio, 3. Mikołaj Nowak, 4. Sebastian Nowicki, 5. Magdalena Biadała, 6. Radosław Pluciński, 7. Michał Machowiak, 8. Maria Gorczyca, 9. Waldemar Rataj, 10. Damian Goździk

Najpopularniejsza Drużyna naszej Gminy:
1.Swarek Swarzędz, 2. Unia Swarzędz, 3. Lider Swarzędz, 4. Antares Zalasewo, 5. Meblorz Swarzędz, 6. AZS Poznań Taekwondo Olimpijskie, 7. KuziSport Łukasz Kuzemko Paczkowo, 8. Piast Kobylnica, 9. Team FogtBikes Swarzędz, 10. UKS Fala Swarzędz

- Reklama -
- Reklama -