środa, 4 października 2023
12.6 C
Swarzędz

Paczkowo z przedszkolem

Zobacz także

- Reklama -

Sieć przedszkoli na terenie naszej gminy powiększy się niebawem o kolejną nowoczesną placówką dla milusińskich. 1 września w Paczkowie, przy ul. Sokolnickiej zostanie otwarte nowe publiczne przedszkole dla 125 dzieci. Rekrutacja do tej placówki – podobnie jak do 14 publicznych przedszkoli na terenie Swarzędza i gminy – ruszyła 14 marca br.

Obecnie na terenie Swarzędza i  swarzędzkich sołectw funkcjonuje 14 publicznych placówek przedszkolnych, część z nich jest zarządzana przez gminę, część przez prywatnych operatorów. Już niebawem do tego grona dołączy kolejna placówka, tym razem w sołectwie Paczkowo. Inwestycja powstaje od kilkunastu tygodni przy ul. Sokolnickiej, obok Szkoły. Jej otwarcie jest planowane na 1 września br. – Przedszkole w Paczkowie  będzie  Oddziałem Zamiejscowym Publicznego Przedszkola JARZĘBINKA w Swarzędzu i będzie funkcjonować  na podobnych zasadach, jak inne przedszkola publiczne działające na terenie gminy Swarzędz – wyjaśnia Agnieszka Mikołajska, operator nowej placówki przy Sokolnickiej. Przedszkole będzie dysponowało 125.  miejscami dla dzieci (w sumie 5 grup) w wieku od 2,5 do 6 lat. Rekrutacja do paczkowskiego przedszkola ruszyła – podobnie jak w pozostałych przedszkolach publicznych na terenie naszego miasta i gminy – w miniony wtorek, 14 marca br.  i potrwa do końca marca br. Wraz z publicznych przedszkolem swoje podwoje  przy Sokolnickiej otworzy także prywatny żłobek z dwoma grupami dla maluszków od 1 roku życia.

Informacje o przedszkolu: tel. 575 505 411,
email: przedszkolepaczkowo@gmail.com
ul. Sokolnicka 31
62-021 Paczkowo

- Reklama -
- Reklama -