sobota, 20 kwietnia 2024
5.4 C

14 medali swarzędzkich zapaśników!

W sobotę, 11 marca br. na hali SCSIR odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym. Znakomicie spisali się zapaśnicy swarzędzkiej Unii, którzy zdobyli 14 medali.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.  W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 9 klubów. Turniej rozegrano na trzech matach, w sumie można było zobaczyć 187 walki. Swarzędzką Unię reprezentowało aż 24 zawodników. Złote medale dla Unii zdobyli: Piotr Socha, Piotr Chełek oraz Jakub Siemiński Srebrne medale wywalczyli: Martyna Wierzbińska, Kacper Walasik, Tymoteusz Czarnota, Michał Kałużny, Olaf Cierzniewski, Rafał Poparda oraz Dominik Podolak.  Brązowe medale zdobyli: Mateusz Jeger, Alan Skórzanek,  Mateusz Łangowski oraz Kamil Grzeszczak. W klasyfikacji drużynowej Unia uplasowała się na drugim miejscu.